Ознака : руменило

Здрави навики

Доаѓаат топли денови, употребете го овој трик за шминкање за да изгледате свежо цел ден

Igor
Доаѓаат топли месеци, а тоа значи и дека треба да ги промениме навиките за шминкање кои ги применувавме во текот на зимата и раната пролет....
Здрави навики

За жените со светол тен: Како да нанесете бронзер?

Igor
Жените со многу светол тен треба да внимаваат на нијансите на подлогата што ги користат, како и на целата декоративна козметика. Тие не треба да...