-5.2 C
Скопје
23:32 - 25 јануари, 2022

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

Лагите не се секогаш лоши, понекогаш тие се единствениот начин да се избегнат кавги, но сепак постои став кај луѓето дека е подобро да се каже вистината.

Без разлика дали сте поборник за повремено лажење или се залагате само и исклучиво за вистината, не е лошо да знаете кои хороскопски знаци имаат најголем талент за невистина:

Близнаци

Нивната неискреност честопати не е намерна, но сепак се случува затоа што Близнаците доста често се предомислуваат. Некако им е тешко да се држат до она што го рекле, па честопати излегува дека се лажговци, дури и кога тоа воопшто не било намера.

Рак

Припадниците на овој знак се многу креативни, што им овозможува брзо да излезат со лаги на самото место. Раковите лажат кога ќе се обидат да се извлечат од неволја, па на првиот знак дека се приближува неволја, лесно ќе дојдат до цело сценарио што ќе ги ослободи од обвиненијата.

Лав

Лавовите се драматични и нивната потреба да бидат во центарот на вниманието често ги инспирира да претеруваат со нештата. Кога ќе го сторат тоа, тие само сакаат да бидат поинтересни, најмногу затоа што вистината им е здодевна.

Вага

Кога лажат, лажат за да ја зачуваат хармонијата за која толку многу се стремат. Се разбира, понекогаш стојат лоши намери зад нивните лаги, но тие обично се обидуваат да бидат добри со секого, дури и по цена на вистината.

Јарец

Јарците се практични суштества и нивните лаги им помагаат лесно да излезат од ситуација во која не сакаат да бидат. Јарец попрво би рекол дека не пие кафе, отколку искрено да и признае на девојчето што го вика дека едноставно не му се допаѓа. Тие сметаат дека тоа е грижа за другите.

Риба

Пријателски и полни со сочувство, Рибите понекогаш ќе продолжат да играат матична картичка, дури и ако треба да лажат за да бидат убедливи. Рибите инаку се многу искрен хороскопски знак, што уште повеќе го отежнува препознавањето дали лажат или не.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....