23.8 C
Скопје
04:43 - 23 јуни, 2024

Ознака : клевета

СветСлајдерСцена

ПОЛУСЕСТРАТА НА МЕГАН МАРКЛ БАРА 75.000 ДОЛАРИ ЗА КЛЕВЕТА: Меган Маркл повторно на суд поради наводни изговорени лаги!

Еспресо
Саманта Маркл, полусестрата на Меган Маркл, поднела тужба во Судот на Флорида обвинувајќи ја Меган за клевета „заснована на очигледно лажни и злонамерни изјави“ што...
СветСлајдерСцена

ПОЛУСЕСТРАТА ја тужи МЕГАН МАРКЛ ЗА КЛЕВЕТА: Саманта бара 75.000 долари за „изговорени лаги“!

Еспресо
Саманта Маркл, полусестрата на Меган Маркл, поднела тужба во Судот на Флорида обвинувајќи ја Меган за клевета „заснована на очигледно лажни и злонамерни изјави“ што...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Северина заработи тужба од судијката која и го одзеде синот!

Васко Спасоски
Судијката Луција Ласиќ ја тужи Северина пораду навредите кои пејачката ги изнела на нејзина сметка. Имено, според пишувањата на хрватските медиуми, поради изјавата која Севе...