28.4 C
Скопје
17:09 - 25 јуни, 2024

Ознака : опра

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдер

(Видео) Опра Винфри им помага на евакуираните од пожарот на Хаваи: На прашање на новинар, остана без зборови

Еспресо
Голем шумски пожар ги зафати Хаваи, илјадници луѓе се евакуирани, а како што изјави гувернерот Џош Грин, неизбежно е да има и жртви. Пожарите се...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Опра Винфри никогаш не изгледала подобро: Откри како ги изгубила килограмите

Еспресо
Опра Винфри оваа среда ја покажа својата витка фигура на ревијата на Луј Витон, организиран во Италија, а кога се појави, многумина мораа да погледнат...
СветСлајдерСцена

„Солен“ совет на Опра до принц Хари и Меган Маркл за присуство на крунисувањето: „Не ме прашале, но ако ме прашаат би им рекла…“

Еспресо
Додека Хари и Меган продолжуваат да размислуваат за нивната одлука дали да присуствуваат на крунисувањето на кралот Чарлс III, очигледно е дека во меѓувреме се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Хари и Меган во домот на Опра: на пат е уште едно интервју? Нов „бум“ на хипотезите за уште еден скандал!

Еспресо
Војводите од Сасекс биле забележани (и фотографирани) во Монтесито во вилата на славната водителка. Нов бум на хипотезите за уште еден скандал! По платинестиот јубилеј...
СветСлајдерСцена

ПОЛУСЕСТРАТА ја тужи МЕГАН МАРКЛ ЗА КЛЕВЕТА: Саманта бара 75.000 долари за „изговорени лаги“!

Еспресо
Саманта Маркл, полусестрата на Меган Маркл, поднела тужба во Судот на Флорида обвинувајќи ја Меган за клевета „заснована на очигледно лажни и злонамерни изјави“ што...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

ПОЗНАТИ ЖЕНИ КОИ ОДЛУЧИЛЕ ДЕКА НЕ САКААТ ДА СЕ РЕАЛИЗИРААТ КАКО МАЈКИ: Кои познати ѕвезди избрале живот без деца?

М.Р.
Одлуката дали една жена ќе се оствари како мајка е приватна работа и никој не би требало да се меша во тоа, особено не со...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Опра Винфри одлично се забавува во изолација: Готви, пее и танцува!

Еспресо
Легендарната телевизиска водителка Опра Винфри и покрај изолацијата поради коронавирусот, се обидува да остане позитивна, па на своите пријатели на Инстаграм им покажала како да...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Хуманост на дело: Опра Винфри донира 10 милиони долари во борбата со коронавирусот

Еспресо
Познатата водителка Опра Винфри стана дел од славните личности кои се дел од борбата против коронавирусот, со тоа што таа објави на социјалните мрежи дека...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Опра среде говор падна на сцената – Главен виновник погрешните штикли (ВИДЕО)

Еспресо
Опра Винфри се пошегува на своја сметка па на својот Инстаграм профил објави фотка од последиците од падот во текот на турнејата низ Лос Анџелес....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Еспресо
Не е тајна дека Опра Винфри од самиот почеток е на страната на принцот Хари и Меган Маркл, а во медиумите кружеа гласини дека со...