19.8 C
Скопје
15:51 - 20 април, 2024

„Солен“ совет на Опра до принц Хари и Меган Маркл за присуство на крунисувањето: „Не ме прашале, но ако ме прашаат би им рекла…“

Додека Хари и Меган продолжуваат да размислуваат за нивната одлука дали да присуствуваат на крунисувањето на кралот Чарлс III, очигледно е дека во меѓувреме се дистанцираа од Опра Винфри. Оние кои се сеќаваат, таа им понуди простор за експлозивно интервју кое го видоа милиони. За време на таа прилика, Меган Маркл го откри психичкото малтретирање што го доживеала од постарите членови на кралското семејство. На крајот, тензиите се зголемија и принцот Хари одлучи да го напушти родниот град за да го продолжи семејниот живот со Меган и нивните деца, но во Америка. Во моментов, парот живее во Монтесито, Калифорнија, со принцот Арчи и принцезата Лилибет.

Некој би помислил дека Опра Винфри остана блиска со парот, но телевизиската личност неодамна направи неколку зачудувачки откритија. За време на снимањето со Гејл Кинг, таа беше прашана дали Меган и Хари треба да присуствуваат на крунисувањето на кралот на 6 мај. Опра беше политички коректна со нејзиниот одговор, но остави мала грутка што може да се протолкува како гнев кон парот.

Иако Опра ги советуваше да го прават она што сметаат дека е најдобра опција, таа исто така изјави дека не ѝ се обратиле за никаков совет приватно. Според многумина, Опра звучи многу цинично кон нив на крајот од тој прилог од CBS Mornings.

Првично, таа звучеше логично со нејзиниот одговор на прашањето на Гејл Кинг, но последниот дел беше интересен.

Дали ова може да докаже дека Опра Винфри повеќе не разговара ниту со Хари ниту со Меган?

Опра смета дека одлуката дали да присуствува на крунисувањето треба внимателно да се анализира и донесе во нивното семејство и дека ниту еден надворешен совет не треба да се слуша од никого.

Поточно, ова го кажа таа: „Мислам дека треба да го прават она што го чувствуваат како најдобро за нив и за нивното семејство. Тоа е она што го мислам. Тоа е она што е крајната линија – се сведува на: Што чувствувате како најдоброто нешто за себе, тоа е моето мислење, ако ме прашаа за мислење“.

Многумина го протолкуваат советот на Опра дека не би им препорачала на Хари и Меган да одат на крунисувањето на Чарлс Трети.

 

 

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....