5.8 C
Скопје
14:16 - 3 декември, 2023

Јазикот зад забите: Три хороскопски знаци може да останат без работа на крајот на март

Астролозите наведоа три знаци од Зодијакот кои на крајот на март може да останат без работа, што сериозно ќе се одрази на нивната финансиска состојба.

Кој се најде на оваа листа и што да правите – прочитајте понатаму.

Овен

Овните имаат период кога ќе сакаат да се откажат од се. Проблемите во вашиот личен живот ќе влијаат на вашата продуктивност на работа. Надредените ќе забележат дека сте престанале да го исполнувате планот и воопшто вашите должности. Интерес за работа видливо ќе немате, а често и ќе мрморите и отсуствувате…

Можеби ќе имате сериозен разговор за ова со некој од шефовите, што може да доведе до отказ. За да избегнете негативни последици, итно треба да ја преземете контролата врз себе и да почнете да правите нешто. Запомнете дека после секое зајдисонце доаѓа зората.

Стрелец

Во последно време Стрелците почнаа да ги занемаруваат работните обврски бидејќи не се чувствуваат мотивирани. Како резултат на тоа, сè може да заврши со отказ без предупредување. Вашите претпоставени веќе би можеле да се заситат од вашите шеги и неосновани амбиции. Затоа, на крајот на март, можеби ќе останете без работа и, соодветно, без пари.

Сепак, нема да бидете премногу вознемирени, бидејќи можеби веќе ви е здодевно со моменталната работа. За нова, ќе треба малку да почекате. Но само малку…до крајот на пролетта.

Водолија

Водолиите може да имаат конфликт со колегите, што ќе предизвика неповратни последици. Можете да ги свртите сите против себе ако не ја контролирате својата страст и желбата да ја сфатите сериозноста на работното место. Во спротивно, колегите ќе создадат таква средина од која и вие самите ќе сакате да избегате! И единствениот излез од ситуацијата ќе биде промена на работното место. Не доведувајте ги конфликтите до точка на апсурдност.

Еве ги среќниците: Два хороскопски знаци ќе имаат чудесна среќа до крајот на март

Слични објави

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо

Астро прогноза за недела, 3 декември

Еспресо
Се вчитува....