14.8 C
Скопје
22:46 - 27 мај, 2024

Ознака : разделба

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Разделба на прагот: Два хороскопски знаци ќе ги прекинат врските во март 

еспресо
Астролозите именуваа два хороскопски знаци чии врски ќе пропаднат во март. Ќе се разделат од партнерите и ќе водат осамен живот некое време. Кои, за...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Солзи наместо прослава: Крајот на декември ќе ги скрши срцата на три хороскопски знаци

Еспресо
Астролозите именуваа три хороскопски знаци кои можат да ја дочекаат Новата година без својот партнер/ка. Ги очекува болна разделба, но тоа не значи дека треба...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Прекинување на врска: Три хороскопски знаци наскоро ќе бидат „сингл“ и ќе започнат нов живот

Еспресо
Астролозите ги даваат следните одговори на прашањето кој има најголеми шанси да ја прекине љубовната врска во ноември. Станува збор за три хороскопски знаци кои...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Џорџа Мелони се разделува од партнерот: Причина? Неговите „тројки“и шеги на сметка на жените

Еспресо
Италијанската премиерка Џорџа Мелони објави дека се разделува од новинарот и ТВ водител Андреа Џамбруно, со кој е во последните 10 години и со кој...
АстроСлајдерХороскоп

Емотивен дебакл: Два хороскопски знаци наскоро ќе се соочат со целосен неуспех во личниот живот

Еспресо
Астролозите именуваа два знака од Зодијакот за кои август ќе се претвори во болна разделба со саканата личност. Ќе бидат депресивни цел месец. И сосема...
АстроСлајдерХороскоп

Ретроградна Венера ќе раздели три хороскопски знаци: Крај на врската со драма и солзи

Еспресо
Од 23 јули до 4 септември 2023 година, за време на периодот на ретроградна Венера, претставниците на три знаци на Зодијакот може да сфатат дека...
СветСлајдерСцена

Тејлор Свифт повторно е „сингл“: Се раздели со Џо Алвин по шест години поминати заедно

Еспресо
На долгогодишната врска помеѓу Тејлор Свифт и Џо Алвин ѝ дојде крајот. Според извор кој разговарал за Page Six, парот, кој бил заедно повеќе од...
АстроСлајдерХороскоп

Ќе се „скрши“: Три хороскопски знаци ги очекува болна разделба во декември

Еспресо
Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот, кои може да ја прекинат нивната врска со нивниот сакан партнер/ка веќе овој месец. Кој го чека љубовни неуспеси...
АстроСлајдерХороскоп

Тиквата ќе пукне! На овие хороскопски знаци им се заканува разделба во следните денови!

Еспресо
Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници можат да ги расипат односите со саканите или дури и да доживеат разделба со другата половина следната...
ЛајфстајлРетроСветСлајдерСцена

ЗОШТО СЕ РАСПАДНАА БИТЛСИ? Пол Макартни ја открива причината

Еспресо
Соопштение до медиумите од страна на Пол Макартни во април 1970 година за распаѓањето на „Битлси“, заедно со деталите за неговиот деби-соло албум доведе до...