11.8 C
Скопје
01:00 - 15 април, 2024

Ознака : венера

АстроСлајдерХороскоп

Ретроградна Венера ќе раздели три хороскопски знаци: Крај на врската со драма и солзи

Еспресо
Од 23 јули до 4 септември 2023 година, за време на периодот на ретроградна Венера, претставниците на три знаци на Зодијакот може да сфатат дека...
Наши ФациСлајдерСцена

(Фото) Ова беше нејзина година: Младата Марија Спасовска објави уште една нова песна – „Венера“

Еспресо
Пред само два дена новата надеж на македонската музичка сцена, младата Марија Спасовска ја промовираше најновата песна со наслов „Венера“. Таа пред помалку од три месеци...
СлајдерХороскоп

Какво значење има Венера која е натално поставена во одреден знак?

Еспресо
„Имам Венера во знакот Јарец, што значи тоа?“, „Венера ми се наоѓа во знакот Вага, што кажува тоа за мене?“ или „Мојата Венера е во...
АстроСлајдерХороскоп

Венера во Риби ќе донесе СУДБИНСКИ ВРСКИ за овие 3 хороскопски знаци! СТРАСТ, ХЕМИЈА, ИНТЕНЗИВНИ ЧУВСТВА

Еспресо
Владеењето на Овен во голема мера започна, а наскоро – на 27 март – Меркур ќе ги напушти Рибите. Оваа „ѕвездена пауза“ нема да трае...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

НА НЕБОТО СЕ СЛУЧУВА РЕДОК НАСТАН, ВОЈНИКОТ ЈА СРЕЌАВА УБАВИЦАТА: Спој на планетите Марс и Венера од февруари, што значи тоа за вас?

М.Г
Конјункција на две лични планети Марс и Венера е голем настан. Се случува фузија на богот на војната Марс и божицата на љубовта и убавината...
АстроСлајдерХороскоп

ФЕВРУАРИ Е ЉУБОВЕН МЕСЕЦ: Овие пет хороскопски знаци ќе ја запознаат сродната душа!

Еспресо
Февруари ќе биде љубовен месец и период од годината кога сме подготвени да направиме некои луди работи ако сме заљубени. Венера и Марс ќе се...