7.8 C
Скопје
02:06 - 20 мај, 2022

ФЕВРУАРИ Е ЉУБОВЕН МЕСЕЦ: Овие пет хороскопски знаци ќе ја запознаат сродната душа!

уметност ботичели венера хороскоп астрологија

Февруари ќе биде љубовен месец и период од годината кога сме подготвени да направиме некои луди работи ако сме заљубени. Венера и Марс ќе се сретнат во Јарец во 16 февруари и тоа ќе придонесе со многу „жешка“ љубовна енергија.

Риба

Рибите кои се сингл ќе имаат среќа во љубовта на почетокот од февруари. Ќе ја запознаат својата сродна душа, но за тоа мора да преземат ризици. Слушајте ја вашата интуиција – нема да ве изневери. Благодарение на внатрешниот глас, претставниците на Рибите ќе можат да го најдат идеалниот партнер за врска.

Стрелец

На почетокот на февруари Стрелците ги очекуваат некои романтични вести кои ќе бидат изненадување. Астролозите ги советуваат претставниците на овој знак подобро да ја разгледаат околината. Можеби веќе сте ја запознале вашата сродна душа, но тврдоглаво одбивате да го признаете тоа?

ФЕВРУАРИ ЗНАЧИ СРЕЌА И НАПРЕДОК: Овие хороскопски знаци ќе се „телепортираат“ во радост

Девица

Февруари ќе биде љубовен месец за Девиците. Времето е поволно за да го запознаете долгоочекуваниот животен партнер. Неочекуваната средба на почетокот на февруари може да го промени животот на Девицата. Можно е да се заљубите уште на првиот состанок. Ова чувство ќе ги разбуди емоциите кои долго време ги криете.

Бик

Февруари ќе ви биде доста напорен. Биковите очекуваат социјалниот живот да биде извор на ресурси. Меѓу новите познанства може да се најде и личност со која во иднина се развие романтична врска. Февруари ќе им даде шанса на зафатените Бикови да го подобрат својот љубовен однос и да ја размрдаат монотонијата на семејниот живот со нови искуства.

Овен

Февруари ќе биде одличен месец за вас. Претставници на овој знак кои се сингл ќе имаат среќа, а најверојатно во првата половина од месецот ќе запознаат сродна душа. Најважно е да не ја пропуштите можноста. Астролозите препорачуваат да не се повлекувате периодов и да бидете активни во дружтвото. Присуството во светот ќе ги зголеми шансите за судбоносна средба.

МЛАДА МЕСЕЧИНА ВО ВОДОЛИЈА: Февруари е месец на промени и поглед на големата слика

Слични објави

Запленет автомобилот на Шарлин од Монако, Алберт не ѝ дозволува веќе да вози – тажна причина

Еспресо

Луѓето со крвна група А имаат поголем ризик од инфаркт

Еспресо

Збогум за Вангелис, славниот грчки композитор почина во Париз

Еспресо

Зеленски во везена кошула го слави Денот на Вишиванка, еве ја симболиката

Еспресо

Ова се безнадежните романтичари во Зодијакот!

Еспресо

Сестрата на Амбер Херд: „Со мои очи видов како Деп ја тепа“

Еспресо
Се вчитува....