17.8 C
Скопје
00:06 - 15 април, 2024

Разделба на прагот: Два хороскопски знаци ќе ги прекинат врските во март 

Астролозите именуваа два хороскопски знаци чии врски ќе пропаднат во март.

Ќе се разделат од партнерите и ќе водат осамен живот некое време.

Кои, за жал, се на оваа астролиста, прочитајте во продолжение.

Стрелец

На почетокот на пролетта, Стрелецот ќе се залага за независност и слобода. Ќе сакате повеќе авантури отколку домашни собири со саканата личност. Но, вашиот партнер, напротив, ќе сака повеќе да биде дома и да се занимава со вас и со домашните работи. Ова може да доведе до конфликт на интереси, како и до разделба.

Проблемот е што кавгите само ќе ве иритираат, а едноставно нема да можете да го поднесете повлечениот начин на живот на вашиот партнер.

Водолија

За Водолиите март ќе биде исполнет со желба за експериментирање. Далеку од фактот дека вашиот партнер ќе се согласи на ова. Затоа, постои ризик едноставно да ви здодее тоа што го имате, па да тргнете во авантура. Ако успеете да ги сокриете вашите авантури од партнерот, тогаш оваа врска може да ја одржите уште некое време. А ако не, тогаш подгответе се за разделба.

Нема да згрешите: Што да подарите за 8 март според хороскопскиот знак

 

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....