16.8 C
Скопје
16:02 - 27 февруари, 2024

Ознака : Анџелина Џоли

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Изненадувачки пресврт: Бред Пит ја доби правната битка против Анџелина Џоли

Еспресо
Холивудскиот актер Бред Пит ја врати контролата врз француската винарија Шато Миравал, која ја купи со поранешната сопруга Анџелина Џоли, по пресвртот во таканаречената „Војна...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Здравствената состојба на Анџелина Џоли наеднаш се влошила: По разводот се разболела од опасна болест

Еспресо
Ќе се преселам кога ќе можам, зашто од сите места на светот, Холивуд не е здраво место за живеење – изјави Џоли. Во последното интервју...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо
Анџелина Џоли нема многу пријатели, како што признава, но секогаш може да смета на своите деца. Во новото интервју за WSJ. магазинот откри дека нејзините...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо
Во ноември, Анџелина Џоли, актерка, режисерка и поранешна амбасадорка на добра волја на ОН и специјален пратеник за бегалци, ќе ги отвори вратите на Ателје...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Мајката на Анџелина Џоли имала божествена убавина: Глумицата починала на 56 годишна возраст

Еспресо
Анџелина Џоли важи за една од најубавите жени на светот, а многумина заборавија дека и нејзината мајка Маршелин Бертранд била вистинска убавица. Анџелина покрај убавината...
СветСлајдерСцена

Анџелина Џоли јавно го исмеа Бред Пит: Повторно се во судница

Еспресо
За конфронтацијата меѓу холивудските суперѕвезди и поранешните сопрузи Бред Пит и Анџелина Џоли, може да се сними фасцинантен филм кој по популарност ќе го надмине...
СветСлајдерСцена

(Фото) Децата на Бред Пит и Анџелина Џоли „уловени“ на прошетка: Шаренолика, но среќна дружина

Еспресо
Четворицата тинејџери уживале во прошетка на калифорниското сонце. Пакс (19), Захара (18), Шајло (17) и Нокс (14) беа фотографирани додека одат во кафето Мару на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСценаЧудесни жени

Анџелина Џоли го прослави својот 48 роденден: Сакаше да биде гробар, вози авион, Лара Крофт ја прослави, го обвини Пит за насилство…

Еспресо
Анџелина Џоли го прослави својот 48 роденден. Холивудската дива е родена на 4 јуни 1975 година во Лос Анџелес во актерско семејство. Нејзиниот татко е...
СветСлајдерСцена

Анџелина Џоли се одмаздува по разводот со Бред Пит

Еспресо
Актерот Бред Пит дознал дека неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли продала половина од нивното познато француско лозје на руски олигарх, ексклузивно дознава „Дејли Меил“.  ...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Нова драма на Бред Пит и Анџелина Џоли: „Одмаздољубивата“ продала имот од 30 милиони зад грб на Пит

Еспресо
Последното од драмата Бред Пит против Анџелина Џоли донесе интересен заплет кој ќе ги изненади фановите. Додека поранешната двојка минува низ непријатна битка за старателство...