12.8 C
Скопје
04:27 - 28 септември, 2023

Денешната Млада Месечина ќе им удри шлаканица на два хороскопски знаци: Кој ќе плати за грешките од минатото

На 16 август ќе изгрее последната Млада Месечина за ова лето. Оваа Млада Месечина се нарекува и „црна“. Некои луѓе ќе бидат среќни, но претставниците на двата знака на Зодијакот ќе ја изгубат среќата и сето она што толку многу го ценат.

На кого судбината може да му удри шлаканица – прочитајте во продолжение.

Девица

Црната Млада Месечина ќе ги открие сите „гревови“ на Девиците. Ќе мора да платите за лагите и интригите од минатото. Сите тајни ќе излезат на површина, за секое лошо дело ќе треба да одговарате. Поради сето ова, можете да заборавите на среќата и радоста во одреден период.

Ако не сте направиле ништо лошо и вашата совест е чиста, не грижете се. Младата Месечина ќе ги поштеди добрите и чесни луѓе. Ќе бидат разоткриени само оние кои ги преминале сите граници и бесрамно ги игнорирале криците на сопствената совест.

Водолија

Последната летна Млада Месечина болно ќе го погоди паричникот на Водолиите. Може да ја изгубите работата и да останете без приходи. Ова ќе се случи поради фактот што Младата Месечина ги влошува сите проблеми. Но ако сакате да ја избегнете ваквата шлаканица, фатете се за работа и не барајте изговори. Искреноста и трудољубивоста ќе ви помогнат да ја исчистите „кармата“. Покрај тоа, обрнете внимание на вашиот однос кон пријателите, и таму може да има грешки од минатото кои сега ќе бидат разоткриени. Извинете се и поправете го тоа што сте го згрешиле.

Прекин со минатото: Три хороскопски знаци ги очекуваат драстични промени многу наскоро

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....