Ознака : мајки

Секојдневие

Познати актерки кои се остварија како мајки после 40-та година!

Еспресо
Многу познати актерки се остварија како мајки после 40-та година. И покрај тоа што годините сепак имаа влијание врз плодноста на жената, овие жени докажаа...
Секојдневие

Навистина чудно: Мајките делфини им пеат на своите бебиња во стомакот!

Еспресо
Делфините се едни од најпаметните животни на планетата и поради тоа тие не престануваат да изненадуваат. Неодаменшно истражување покажа дека мајките делфин им пеат на...
Секојдневие

Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Еспресо
Многу познати ѕвезди во минатото имале проблем да останат трудни, некои од нив сакаа да се остварат во улогата на мајка па посвоија деца, други...
Лајфстајл Сцена

Тие се причината зошто се успешни: Самохрани мајки на познатите! (ФОТО)

Igor
Во денешно време не е толку тешко да се запознае мајка која сама ги одгледува децата. Околу 16 милијарди деца во САД се одгледуваат без...
Uncategorized

Еден цртеж ја покажа правата вистина за вработените мајки

Igor
Перуанскиот карикатурист на брилијантен начин ги прикажа комплексните предизвици со кои се соочуваат вработените мајки, а всушност и сите вработени жени. Мајките се наоѓаат на...