26.8 C
Скопје
14:02 - 25 мај, 2024

Ознака : мајки

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Најдобрите и најлошите комбинации на мајки и ќерки според хороскопот

Еспресо
Ретко кој семеен однос е толку интензивен колку што е помеѓу мајка и ќерка. Може да биде со голема љубов, но и со бројни караници....
АстроСлајдерХороскоп

Ова се најсовршените мајки меѓу хороскопските знаци

Еспресо
Мама е најдобра! Затоа што љубовта меѓу мајката и нејзините деца е нешто многу посебно. Пред сè, се карактеризира со тоа што е крајно алтруистички....
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ДОИЛКИ ВНИМАВАЈТЕ ШТО ЈАДЕТЕ: Производи што не е препорачливо да ги консумираат новите мајки додека дојат

М.Р.
Периодот на доење е многу чувствителен за мајката и малото бебе, бидејќи сè што јаде мајката преминува во млекото кое е храна на доенчето. Затоа...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ДОИЛКИ И КОВИД: Дали да го доите вашето бебе доколку сте заразени со вирусот?

М.Р.
Со ширењето на коронавирусот прашањето кое сите мајки моментално кои ги дојат своите деца си го поставуваат е – Дали можат да му го пренесат...
Наши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ИНСТА МАЈКИ ОД НАШАТА ЕСТРАДА: Секогаш „тип топ“ и за себе и за децата

А. Г.
Да се биде мајка со професија што бара јавни настапи не е најлесна работа на светот. Не само поради постојаните обврски и темпо кое професијата...
ЗдравјеСемејствоСлајдер

ГРИЖЕТЕ СЕ ЗА СЕБЕ: Најчести грешки кои ги прават новите мајки

Еспресо
Многу жени за време на првата бременост избезумено се подготвуваат за доаѓањето на бебето, читаат книги, купуваат облека, разговараат со својот партнер, ја замислуваат иднината...
СветСемејствоСлајдерСцена

(ФОТО)ЕДНА Е МАЈКА: Славни личности кои постојано им покажуваат на мајките колку ги сакаат

Еспресо
Мајката е незаменлива, полна со љубов, совети и препораки, личност која никогаш не се двоуми и дава сè за своите деца. Некои деца можат да...
Секојдневие

Познати актерки кои се остварија како мајки после 40-та година!

Еспресо
Многу познати актерки се остварија како мајки после 40-та година. И покрај тоа што годините сепак имаа влијание врз плодноста на жената, овие жени докажаа...
Секојдневие

Навистина чудно: Мајките делфини им пеат на своите бебиња во стомакот!

Еспресо
Делфините се едни од најпаметните животни на планетата и поради тоа тие не престануваат да изненадуваат. Неодаменшно истражување покажа дека мајките делфин им пеат на...
Секојдневие

Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Еспресо
Многу познати ѕвезди во минатото имале проблем да останат трудни, некои од нив сакаа да се остварат во улогата на мајка па посвоија деца, други...