24.8 C
Скопје
02:29 - 23 јуни, 2024

Ознака : доење

Ви ПрепорачувамеИнтервјуСлајдер

Најчесто поставувани прашања за доењето, ни одговара Јасна Апостолски-Николов: Во светот во просек доењето трае од две до четиригодишна возраст на децата

Јасмина Кантарџиева Димков
Во чест на светската недела на доењето, која се одбележуваше во првата недела од август, разговараме со Јасна Апостолски-Николов, дипл. мед. сестра, IBCLC (International Board...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ДОИЛКИ И КОВИД: Дали да го доите вашето бебе доколку сте заразени со вирусот?

М.Р.
Со ширењето на коронавирусот прашањето кое сите мајки моментално кои ги дојат своите деца си го поставуваат е – Дали можат да му го пренесат...
Ви препорачуваме на СПЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА ПОЧНА ИНИЦИЈАТИВА ЗА ДОНИРАЊЕ МАЈЧИНО МЛЕКО: Дали би се решиле да донирате мајчино млеко?

Кате Божиновска
Дали би го доеле вашето бебе со туѓо мајчино млеко? Во Македонија почнува да се шири иницијатива за донирање мајчино млеко „Human Milk 4 Human...
Секојдневие

Четири работи кои ќе ги сфатите дури откако ќе станете родители

Еспресо
Кога ќе станете родители, светот се менува во целост и сета енергија која ја имате се пренасочува кон вашето бебе. Во продолжение прочитајте за некои...
Секојдневие

Ешли Грем пие кафе додека го дои своето бебе! (ФОТО)

Еспресо
Иако неодамна стана мајка, судејќи по нејзиниот инстаграм-профил, 32-годишната манекенка Ешли Грем одлично се снаоѓа во новата улога. Откако објави фотографија на која покажува како...
ЛајфстајлСцена

Старлетата Амбер Роуз објави видео како го дои бебето (ВИДЕО)

Igor
Познатиот модел и старлета Амбер Роуз ги изненади своите 20 милиони фанови на Инстаграм со неколку видеата на кои покажува како го дои своето синче....
ЛајфстајлСцена

Коментарите се брутални: Српската пејачка дигна невидена бура на Инстаграм со фотографијата на која ДОИ ВОЗРАСЕН МАЖ (ФОТО)

Igor
Српската раперка САЈСИ МЦ подигна прашина со контроверзната објава на Инстаграм, со која всушност искажала воодушевување со ликот и делото на уметницата Марина Абрамовиќ и...