17.8 C
Скопје
04:46 - 20 мај, 2024

Ознака : мајчино млеко

Ви препорачуваме на СПЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА ПОЧНА ИНИЦИЈАТИВА ЗА ДОНИРАЊЕ МАЈЧИНО МЛЕКО: Дали би се решиле да донирате мајчино млеко?

Кате Божиновска
Дали би го доеле вашето бебе со туѓо мајчино млеко? Во Македонија почнува да се шири иницијатива за донирање мајчино млеко „Human Milk 4 Human...
Здрави навики

Доење во време на коронавирус: Дали мајката може да го зарази бебето преку мајчиното млеко?

Еспресо
Со ширењето на коронавирусот прашањето кое сите мајки моментално кои ги дојат своите деца си го поставуваат е – Дали можат да му го пренесат...
ЛајфстајлСцена

Добила неверојатна идеја: Што планира ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ со нејзиното МАЈЧИНО МЛЕКО

Igor
Јелена Ѓоковиќ одлучила своето замрзнато мајчино млеко да го искористи за производство на сапуни и козметика. Како што објавилана Инстаграм, на оваа идеја дошла откако...