Tag : воспитување

Живот

Контроверзни родители открија како ги одгледуваат децата: Мајката ги дои до шестата година и не одат на училиште

Еспресо
Адел Ален (36) од Велика Британија стана позната во јавноста кога нејзината ќерка изврши „мала нужда“ во студиото за време на снимањето на јавна емисија,...
Инспирација и совети

Многу родители несвесно ја уништуваат психата на детето: Овие четири грешки можат да бидат погубни!

Слободен печат
Многу родители сакаат правилно да го воспитаат своето дете, како би израснало во добар човек, но многу и во најдобрата намера несвесно грешат. Одредени методи...
Uncategorized

Сакате успешни деца? Престанете да ги решавате нивните проблеми

Igor
Со години целиот концепт на родителството се темелеше на „идејата за овозможување“ и константното трчкање околу децата за да сме сигурни дека имаат се што...
Uncategorized

Родители, не сте свесни колку грешите: Со овие 5 работи ја преминувате детската граница!

Igor
Една мајка, наброила 5 ситуации во кои родителите ја преминуваат границата на прифатливо однесување кон своите деца. Родителите во денешно време најчесто се заштитнички настроени,...
Uncategorized

Родители, никогаш не му ги кажувајте овие нешта на вашето дете!

Igor
Сите родители сонуваат за тоа еден ден нивното дете да стане независна и успешна личност со силен карактер. Но, многу често се прашуваат зошто нивните...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian