34.8 C
Скопје
18:34 - 22 јули, 2024

Ознака : 19 век

UncategorizedЖивотни ПриказниСлајдер

РОДЕНА БЕЗ РАЦЕ И НОЗЕ, СЛИКАЛА СО ЗАБИ, ОДНОВО ОТКРИЕНА: Сликите на Сара Бифин достигнуваат огромни цени, а допрва ќе имаат вредност до небо!

Еспресо
Сара Бифин била уметница родена без раце и нозе, која живеела и творела во 19 век. Сепак, нејзиниот хендикеп не ја спречил да изгради кариера...
Ви ПрепорачувамеРетроСлајдер

Бизарни методи на казнување и смирување од 19-ти век

М. С.
Иако светот од 19 – тиот век се промени во сите свои сегменти, и денес живееме во модерна ера опкружена со технологија, едно нешто сигурно...