20.8 C
Скопје
18:51 - 30 мај, 2024

Ознака : раст

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Не смее да пие алкохол и други строги ограничувања: Алек Болдвин се изјасни за невин за пукањето во „Раст“

Еспресо
Како последица на фаталното пукање во „Раст“ во 2021 година, Алек Болдвин се наоѓа себеси заплеткан во правна мрежа, живее со строги ограничувања поради потенцијални...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Алек Болдвин ќе биде обвинет за „убиство од небрежност“: Го чека најмалку една ипол година затвор и парична казна од 5.000 долари

Еспресо
Окружниот обвинител на Ново Мексико, Мери Кармак-Алтвајс, изјави дека одлучила да ги обвини актерот Алек Болдвин и задолжената за надгледување на оружје од филмската екипа...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Намирници кои го забрзуваат растот на косата: МОЌНО ДЕЛУВААТ!

Еспресо
Различни билки можат да го забрзаат природното растење на косата. Нивната моќ е во тоа што имаат способност да го зголемат протокот на крвта во...
UncategorizedЖивотни ПриказниСлајдер

РОДЕНА БЕЗ РАЦЕ И НОЗЕ, СЛИКАЛА СО ЗАБИ, ОДНОВО ОТКРИЕНА: Сликите на Сара Бифин достигнуваат огромни цени, а допрва ќе имаат вредност до небо!

Еспресо
Сара Бифин била уметница родена без раце и нозе, која живеела и творела во 19 век. Сепак, нејзиниот хендикеп не ја спречил да изгради кариера...
Здрави навики

Најдобрата природна маска за брз раст на косата

Igor
Лукот е богат со сулфур кој меѓу останатото е познат и како минерал на убавината. Иако копривата кај нај е најпознатото природно средство за нега...