18.8 C
Скопје
15:08 - 20 април, 2024

Алек Болдвин ќе биде обвинет за „убиство од небрежност“: Го чека најмалку една ипол година затвор и парична казна од 5.000 долари

Окружниот обвинител на Ново Мексико, Мери Кармак-Алтвајс, изјави дека одлучила да ги обвини актерот Алек Болдвин и задолжената за надгледување на оружје од филмската екипа Хана Гутереш-Рид, за убиство од небрежност на жена- снимател на сетот на филмот „Раст“.

„Актерот и продуцент на „Раст“ Алек Болдвин и одговорната за грижа за оружје Хана Гутереш-Рид ќе се соочат со две точки од обвинението за убиство од небрежност на Галина Хачинс на филмски сет во округот Санта Фе во 2021 година“, рече Кармак-Алтвајс во изјавата.

Таа додаде дека обвиненијата ќе бидат поднесени пред крајот на месецот, а казната по осуда може да биде до една и пол година затвор и парична казна од 5.000 долари.

„Во Ново Мексико нема место за филмски сетови кои не ја сфаќаат сериозно посветеноста на нашата држава за безбедноста на оружјето и јавната безбедност“, додаде обвинителката.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....