-3.2 C
Скопје
00:06 - 9 февруари, 2023

Алек Болдвин ќе биде обвинет за „убиство од небрежност“: Го чека најмалку една ипол година затвор и парична казна од 5.000 долари

Окружниот обвинител на Ново Мексико, Мери Кармак-Алтвајс, изјави дека одлучила да ги обвини актерот Алек Болдвин и задолжената за надгледување на оружје од филмската екипа Хана Гутереш-Рид, за убиство од небрежност на жена- снимател на сетот на филмот „Раст“.

„Актерот и продуцент на „Раст“ Алек Болдвин и одговорната за грижа за оружје Хана Гутереш-Рид ќе се соочат со две точки од обвинението за убиство од небрежност на Галина Хачинс на филмски сет во округот Санта Фе во 2021 година“, рече Кармак-Алтвајс во изјавата.

Таа додаде дека обвиненијата ќе бидат поднесени пред крајот на месецот, а казната по осуда може да биде до една и пол година затвор и парична казна од 5.000 долари.

„Во Ново Мексико нема место за филмски сетови кои не ја сфаќаат сериозно посветеноста на нашата држава за безбедноста на оружјето и јавната безбедност“, додаде обвинителката.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....