Модни грешки кои го УНИШТУВААТ и најдобриот стил

Модни промашувања може да им се случат дури и на дамите со најпрефинет стил.

Некогаш тоа се случува поради лоша проценка или погрешен избор. Поради тоа, ги издвојуваме петте најчести грешки кои доведуваат до модни катастрофи.

Лоша должина на ногавици на панталони

Дури и погрешно испеглан раб на панталоните може да го уништи целосниот изглед и да направи да изгледате смешно и неуредно. Кога избирате панталони, доколку се со прав крој, треба да завршуваат точно над глуждовите, додека пак пошироките ногавици треба да бидат подолги. Ако панталоните ви се предолги, однесете ги на кројач да ги скрати.

Лош избор на чевли

Сите здолништа и фустани што се над колената, комбинирајте ги со рамни чевли, балетанки, патики или чизми. Кога должината на здолништето е под колената па надолу, облечете повисока потпетица. Слично е и со панталоните, подолгите ги комбинирате со висока потпетица, додека пократките може и со пониска или со рамни чевли.

Претерување со модни детали

Можеби имате омилена јакна со везови и нитни, прекрасни ѓердани, обетки, украсени очила за сонце и чанта со прекрасен дезен, но сето тоа ставено на едно место, може едноставно да биде премногу.

Многу широка облека, несоодветна на обликот на телото

Широката и слоевита облека не е вистински избор доколку треба да се прикрие некој недостаток на телото, како што е вишокот килограми околу стомакот или колковите. Напротив, може да даде спротивен ефект. Изберете облека која ја следи линијата на вашата фигура и секогаш нагласувајте го струкот.

Погрешен избор на градник

Секогаш кога носите погрешна корпа, премал или преголем број или материјал кој не ви одговара, тоа се покажува и на целокупниот изглед. Понекогаш е потребно многу време за да се пронајде идеалниот градник, но откако ќе го постигнете тоа, можеби веќе никогаш нема да го промените моделот кој ви одговара.

Слични објави

Модното царство на Викторија Бекам пред банкрот! Погледнете колку милиони загубила досега!

Васко Спасоски

ГО УКРАДЕ ЦЕЛОТО ВНИМАНИЕ НА ПРИСУТНИТЕ: Дејвид Бекам во друштво на ОВАА ПОСЕБНА ДАМА ја изненади јавноста (ФОТО)

Igor

Се роди бебето на Меган и Хари

Igor

Отстранете ги отоците, подочниците и елиминирајте ги брчките со оваа едноставна маска од компири

Igor

Повторно се враќа трендот кој направи „хаос“ во модниот свет и ги подели мислењата! (ФОТО)

Еспресо

ГО СМЕНИ ЛИЧНИОТ ОПИС: Дали симпатичната пејачка претера со пластични операции?

Igor

Остави Коментар

четири + Шестнаесет =

Слични објави

ЛЕЖЕРНО ИЗДАНИЕ: Сите се вртеа по Синди и Каја во Њујорк (ФОТО)

Igor

Пејачката Туна ужива во Доминиканска Република, а кога ќе видите како изгледа во бикини ќе ви „светнат“ очите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Принцот ВИЛИЈАМ искрено за ТРАГИЧНАТА ЗАГУБА на својата мајка: ТАА БОЛКА се чувствува како ниту една друга! (ВИДЕО)

Igor

Џон Траволта наплаќа за своите автограми и „селфи“ слики!

Igor

На прагот на 40-те исфрлете го ова од вашиот несесер!

Еспресо

Лила Филиповска се фати за работа (ФОТО)

Igor