БЕЗВРЕМЕНСКО ПАРЧЕ: Како правилно се перат фармерки?

Фармерките се безвременско парче облека кое е дел и од дневниот, но и од вечерниот стил, а правилниот модел и крој може да бидат одличен избор и за посвечени прилики.

Потемните модели често лесно избледуваат по само 2-3 перења, а за тоа да не се случи, следете ги овие едноставни правила:

1. Во леѓен со ладна вода додадете една полна чаша сол и потопете ги фармерките. Оставете да отстојат еден саат и потоа исперете ги во машината. Овој совет се практикува и за нови и за веќе неколкупати носени фармерки.

2. Новите фармерки првпат исперете ги со алкохолен оцет. Ставете го во преградата за прашок и перете на 20 степени. Потоа можете да ја примените постапката од првата точка.

3. Секогаш перете ги со надворешната страна однадвор, за нив не важи правилото да се перат превртени.

4. Перете на ниски температури, а ако сте во можност направете го тоа на рака. Фармерките треба да отстојат во млака до ладна вода со детергент 15 минути, а потоа темелно исплакнете ги.

5. Сушете ги на воздух, никогаш не ги ставајте во сушара, бидејќи може да се деформираат.

Што се однесува на црните фармерки, постои еден практичен трик кој е популарен на Инстаграм. Доколку почнат да бледнеат, многу блогерки советуваат да ги потопите неколку часа во вода во која сте сипале две чашки мелено кафе.

Слични објави

Ниту заштитна маска не го го спречи Бен Афлек да „ужива“ во пороците (ФОТО)

Еспресо

Бебе Реџа со порака: МОЈА ВАГИНА, МОЈ ИЗБОР

Igor

САКАЛА ДА БИДЕ КАЛУЃЕРКА: Ја чуваше невиноста за брак, а сега е вистинска заводничка

Igor

Актерот платил 9.116 долари за корона-тест, па поради чудни причини одбиле да му ги дадат резултатите!

Васко Спасоски

Манекенката му скокна во раце, а тој едвај и ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски

МИЛА ЈОВОВИЌ прозборе за спонтаниот абортус: Сè уште имам ноќни мори

Igor

Остави Коментар

три × 5 =

Слични објави

Камерон Дијаз стана мајка во 48-та година!

Слободен Печат

Модни грешки кои го УНИШТУВААТ и најдобриот стил

Igor

ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ЗА ЈУТЈУБ-ЅВЕЗДАТА: Лажел дека симнува црна магија, земал многу пари за тоа!

Igor

Овие фактори откриваат дали сте за брак или не?

Igor

ГОЛИ ДЕВОЈКИ И ЧУДНИ ГОСТИ: Кралот на Инстаграм приреди несекојдневна журка

Igor

Ана Николиќ објави провокативна слика од плажа, сите ги коментираат нејзините секси купаќи (ФОТО)

Igor