16.8 C
Скопје
15:34 - 27 февруари, 2024

Ознака : фармерки

БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоСлајдерСцена

(ФОТО) КАРЛЕУША во необични фармерки: Напред, МАШКИ ПОЛОВ ОРГАН од ЦИРКОНИ – „Мојот е поголем“

М.Р.
Јелена Карлеуша ги навикна корисниците на социјалните мрежи, како и нејзината верна публика на „малку послободни“ изданија кога е во прашање нејзиниот стил на облекување,...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) НЕСОВРШЕНА, НО СЕКСИ НА 56 ГОДИНИ – БРУК ШИЛДС ПОЗИРА ТОПЛЕС: Без фотошоп, „важно е да видите дека ОВА е моето тело!“

Еспресо
Актерката побарала да не се ретушираат фотографиите, упатувајќи порака „Важно е за тебе да видиш дека ова е моето тело“.   View this post on...
ЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

(ФОТО) ИЗГЛЕД НА ДЕНОТ: Ранија од Јордан во фармерки по последен тренд

Ј.К.Д
Навикнати сме да ја гледаме на официјални приеми и државни посети облечена во префинета облека. Но, Ранија од Јордан може да биде и обична кралица....
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

ЗАМИСЛЕТЕ некој да ви забрани да носите тесни фармерки – токму тоа се случува во моментов во Северна Кореја!

ЕСПРЕСО
Иако многумина велат дека на тесните фармерки им дојде крајот, и широките „торбести“ пантолони ќе станат симболот на генерацијата З, сепак деновиве тие привлекуваат огромно...
Секојдневие

Французинките одбраа кој модел на фармерки морате да го имате оваа пролет! (ФОТО)

Еспресо
Последните неколку дена низ улиците на Париз можеме да го видиме популарниот модел на фармерки со нешто пошироки ногавици и висок струк, кој е познат...
Секојдневие

Тексас јакната со крзно е апсолутен хит (ФОТО)

Еспресо
Токму како и парот совршени фармерки во вашиот гардеробер кои одговараат на се, така оваа сезона се „однесува“ и тексас јакната. Можеби звучи дека тексас...
Секојдневие

Џенифер Лопез ја повтори „катастрофалната грешка“ од минатата година! (ФОТО)

Слободен Печат
Пред неколку дена пејачката и актерка, беше забележана во фармерки кои на друштвените мрежи беа прогласени за најгрдиот модел на светот, но вчера таа облекла...
Секојдневие

Дали се ова најгрдите фармерки за оваа година?

Слободен Печат
Популарната пејачка и актерка обично носи тесен модел на фармерки, но не е реткост да се види и во пошироки модели. Сепак, експертите се надеваат...
Сцена

Ова е најпопуларниот модел на фармерки во моментов! (ФОТО)

Igor
Во светот на фармерките и панталоните, моментално е многу познат моделот со име „slouchy jeans“. Нивното име означува мек крој кој практично и да нема...
Сцена

За експертите модна катастрофа, а за Кание модна икона! (ФОТО)

Igor
Ким Кардашијан и Кание Вест можеби изгледаат како родени модни иноватори во светот на модата, но патот до таму беше долг. Парот се појави на...