За експертите модна катастрофа, а за Кание модна икона! (ФОТО)

Ким Кардашијан и Кание Вест можеби изгледаат како родени модни иноватори во светот на модата, но патот до таму беше долг. Парот се појави на WSJ Magazine 2019 Innovator Awards во музејот на модерна уметност во Њујорк, за да го подржат својот долгогодишен пријател и соработник Рикардо Тици.

Рикардо е главен креативен директор на Барбери и добитник на наградата за Моден иноватор, која Ким и Кание му ја доделија.

„Рикардо е првиот човек од модата кои успеа да ме стави на насловна на модно списание“, кажа Ким во својот говор.

Но, имаше многумина кои го коментираа стилот на Ким и изјавија дека ги потсетува на старата таа која „не знаеше“ ништо за модата пред да го запознае Кание кој инаку и самиот тој дизајнира, покрај тоа што е пејач.

Instagram

За некого модна катастрофа, а за некого моден погодок. Оваа модна комбинација на Ким го доби надимакот Jeanius, а и самите најверојатно веќе заклучивте зошто.

Кое е вашето мислење за оваа комбинација на Ким?

Слични објави

Меган постојано го допира грбот на Хари, а стручњаците за говор на телото откриваат што сака да постигне со тоа

Еспресо

Направете совршен салеп со цимет – совршен сојузник против кашлицата

Igor

Прочитајте кое е вашето идеално место за живеење според хороскопскиот знак

Igor

Разголена и мокра, а со задникот мами воздишки: Дали би летувале со Станија? (ФОТО)

Заедно 23 години: Силвестер Сталоне и Џенифер Флавин ја прославија годишнината од бракот

Еспресо

Оваа боја на фустан е измислена за русокоси! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

4 × 4 =

Слични објави

Кајли Џенер е новата Ариел! (ФОТО)

Igor

И Калиопи има што да покаже: Жешка фотка од познатата пејачка на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Испливаа досега НЕВИДЕНИ ФОТОГРАФИИ од Меган Маркл: На само 9 години се борела за многу важни работи! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Здрави афродизијаци: Пет намирници кои ќе разгорат оган во вашата спална соба

Igor

Бидете секогаш во тренд: Во оваа сезона изберете огнени бои (ФОТО)

Igor

Опасна конкуренција на најубавите фустани: Оделото на Меланија Трамп е ПОЛН ПОГОДОК! (ФОТО)

Igor