За експертите модна катастрофа, а за Кание модна икона! (ФОТО)

Ким Кардашијан и Кание Вест можеби изгледаат како родени модни иноватори во светот на модата, но патот до таму беше долг. Парот се појави на WSJ Magazine 2019 Innovator Awards во музејот на модерна уметност во Њујорк, за да го подржат својот долгогодишен пријател и соработник Рикардо Тици.

Рикардо е главен креативен директор на Барбери и добитник на наградата за Моден иноватор, која Ким и Кание му ја доделија.

„Рикардо е првиот човек од модата кои успеа да ме стави на насловна на модно списание“, кажа Ким во својот говор.

Но, имаше многумина кои го коментираа стилот на Ким и изјавија дека ги потсетува на старата таа која „не знаеше“ ништо за модата пред да го запознае Кание кој инаку и самиот тој дизајнира, покрај тоа што е пејач.

Instagram

За некого модна катастрофа, а за некого моден погодок. Оваа модна комбинација на Ким го доби надимакот Jeanius, а и самите најверојатно веќе заклучивте зошто.

Кое е вашето мислење за оваа комбинација на Ким?

Слични објави

ВИДЕО: Сеќавање на деновите пред пандемијата – Уште една песна на Вин Дизел

Васко Спасоски

Том Хенкс искрено: На луѓето им е непријатно да бидат покрај мене (ВИДЕО)

Еспресо

Фотографии кои ја вознемирија јавноста, но навистина треба сите да ги видат: Да, сега е вистинскиот момент! (ФОТО)

Еспресо

4 хороскопски знаци кои е невозможно да бидат припитомени

Igor

Еминем изненади со нов албум! (ВИДЕО)

Еспресо

Кортни Кардашијан шири теории на заговор: Не носете маски, ќе добиете рак!

Васко Спасоски

Остави Коментар