„Кристалните чорапи“ на Мајкл Џексон на аукција, почетната цена 97.500 евра!

Кристалните чорапи на Мајкл Џексон ќе се најдат пред колекционерите, а се предвидува дека ќе достигнат цена од два милиони евра.

Во овие чорапи Мајкл Џексон се појавил во 1983 година, изведувајќи го првиот „moon walk“ во историјата на поп културата. Дури 36 години подоцна чорапите од кристал на Мајкл Џексон ќе бидат предмет на аукција со почетна цена од 97.500 евра.

Слични објави

РЕПОРТАЖА: Што треба да видите ако патувате за Барселона

Слободен Печат

Вуди Ален „персона нон грата“ во Америка

Igor

Проверете дали сте меѓу нив: Ова се најинтелегентните хороскопски знаци (ФОТО)

Igor

Северина подготвена за второ дете? (ФОТО)

Igor

Ова е венчаницата на Цеца што ќе ја носи Богдана: Ја закачиле на тераса за сите да ја видат! (ФОТО)

Igor

Која е тајната на совршената домашна пица?

Igor

Остави Коментар

единаесет − 10 =

Слични објави

Поранешниот дечко на починатиот Џорџ Мајкл му ја искршил вилата вредна неколку милиони (ВИДЕО)

Igor

МОМЦИ, МОЛЧЕТЕ! Овие нешта НИКОГАШ не смеете да ѝ ги кажете на вашата партнерка

Igor

Бритни Спирс ужива на јахта со 13 години помладото момче: Девојките и љубоморат поради него! (ФОТО)

Igor

На секого му е потребна пауза – Сите мислат дека животот на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер е како на филм, но таа не ја крие реалноста (ФОТО)

Еспресо

Анастасија Ражнатовиќ без грам шминка и прслук, објави селфи од карантин! (ФОТО)

Еспресо

Лисната пита со тиквички и сирење: Едноставно феноменална! (РЕЦЕПТ)

Igor