14.8 C
Скопје
07:01 - 22 мај, 2024

Ознака : мајкл џексон

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Откриени детали за биографскиот филм за Мајкл Џексон: Тим од соништата и одличен избор на глувна улога

Еспресо
Долгоочекуваниот биографски филм на Мајкл Џексон во режија на Антоан Фуква насловен „Мајкл“ ќе биде објавен во април 2025 година. Главната улога ја доби Џафар...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Случајот против Мајкл Џексон за злоупотреба на деца се враќа во судница: Еве ги деталите

Еспресо
Тужбите против Мајкл Џексон за сексуална злоупотреба на деца, поднесени од Вејд Робсон (40) и Џејмс Сејфчак (45), би можеле повторно да бидат отворени против...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шокантни детективски сведоштва за аутопсијата на Мајкл Џексон: Што навистина било откриено по смртта на кралот на попот

Еспресо
Новиот документарец за Мајкл Џексон содржи сведоштва на тројца детективи. Нови детали за последните денови на легендарната поп ѕвезда, Мајкл Џексон, сè уште се појавуваат...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) „Духот“ на Мајкл Џексон му помогнал на агентот за недвижнини да ја продаде куќата каде што починала ѕвездата: Умански го раскажа паранормалното искуство што го доживеал при продажбата на имотот

Еспресо
Каде бевте кога слушнавте дека Мајкл Џексон починал? Ова е прашање на кое многу фанови на кралот на попот знаат да одговорат без сомнение и...
СветСлајдерСцена

Внукот на Мајкл Џексон, Џафар Џексон ќе го игра во претстојниот биографски филм: Има глас и талент, а одлично го познава вујко си со што ќе внесе личен печат

Еспресо
Џафар Џексон, 26-годишниот внук на Мајкл Џексон, ќе го портретира починатиот пејач во биографскиот филм „Лајонсгејт“ во режија на Антоан Фуква. Фуква неодамна ја потврди...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

Елтон Џон го нарече Мајкл Џексон „ментално болна и вознемирувачка личност“

Еспресо
Легендарниот Елтон Џон го нарече „кралот на попот“ Мајкл Џексон „ментално болна, вознемирувачка личност“ во неговата автобиографија „Јас: Елтон Џон“. Автобиографијата на Џон е полна...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Вака денес изгледа Парис Џексон, ќерката на Мајкл Џексон, која никогаш не ги заборава зборовите на својот татко

Еспресо
Парис Џексон, ќерката на познатиот пејач Мајкл Џексон, помина низ многу турбулентен период во животот, но сепак успеа да одолее на многубројните предизвици и сега...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ПОРАСНАА ДЕЦАТА НА МАЈКЛ ЏЕКСОН: Се појавија на бродвеј премиера, едвај ќе ги препознаете

Еспресо
Децата на Мајкл Џексон, Парис, Принц и Бленкет, се појавија на црвениот тепих на премиерата на бродвејскиот мјузикал посветен на кралот на поп музиката –...
СветСлајдерСцена

СИНОТ НА МАЈКЛ ЏЕКСОН ПРОГОВОРИ ЗА СВОЈОТ ТАТКО: Славата не е негов приоритет

Еспресо
Најмладиот син на починатиот крал на поп-музиката Мајкл Џексон се најде во центарот на вниманието за да ги истакне климатските промени. Биги Џексон – кој...
СветСлајдерСцена

Ќерката на Мајкл Џексон прозборе за своето детство: Само сакаше да бидам среќа

И. Т.
Ќерката на Мајкл Џексон прозборе за нејзината врска со нејзиниот татко додека тој бил жив. Парис во разговор со магазинот „Rolling Stone“ рече дека кога...