Емина Јаховиќ искрена: На мајка ми и брат ми тешко им е кога читаат што пишуваат за мене! (ФОТО)

Емина Јаховиќ неодамна гостуваше во една тв-емисија каде прозборе за својот емотивен живот, но и трачеите дека прекинала со момчето, турскиот милјардер Садет Саран.

– Сите во еден момент сакаме да бидеме маж, но мажите се наша заштита – била искрена пејачката.

– Никогаш не сум тужела, бидејќи тоа е фрлање пердуви во висина. Сите имаат право да пишуваат, ние ја избравме оваа професија, ние сме јавни личности. Она што е во нашата свест, во тоа верувам. Мојата мајка тоа тешко го поднесува, а особено мојот брат.

 

View this post on Instagram

 

#dinnertime

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on

Таа не криела дека емотивна е исполнета и дека ужива.

– Многу сум исполнета со своето семејство и работата, а и во животот сум супер – рекла таа.

Емина, исто така во оваа прилика им порача на сите разведени жени да се обидат да создадат добар однос со поранешните партнери поради децата.

 

 

Слични објави

Македонската ,,Мерцедес мама” бара донација од 100 000 долари (ФОТО)

Igor

Брз и едноставен ручек: Сочни полнети модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Igor

Принова кај БИНГО девојката: НАТАЛИ по вторпат ќе стане мајка (ФОТО)

Igor

Едвај одеше во фустан стар 56 години: Дојде по награда, ама доби уште една за која сите и се смеат (ВИДЕО)

Igor

ПЕЧАТ 2019: Перо се разведе, Марјана призна дека го сака Пеце, а Слаткар и Панчо ќе си „извадеа“ очи!

Васко Спасоски

Дознајте дали несвесно ја уништувате вашата љубовна врска

Igor

Остави Коментар

15 − 4 =

Слични објави

Мислеа дека е Ким Кардашијан: Сенидах со нова провокативна фотка во бикини (ФОТО)

Еспресо

Џејсон Момоа го нападнаа поради тоа што и го прави на мечката: „Тоа е злоставување“ (ВИДЕО)

Igor

Врската со партнерот ви е здрава и хармонична или се лажете себеси?

Igor

ПАДНА БАКНЕЖ: Актерот и неговиот сопруг на луксузна јахта на Сен Тропе (ФОТО)

Igor

Дуа Липа објави слика на која пишува: „Зошто Косово нема да биде Србија“, па следеше одговор од Карлеуша! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЕКСКЛУЗИВНО: Луксузниот бренд Елена Лука го носи својот гламур во Њујорк!

Igor