19.8 C
Скопје
21:28 - 14 јуни, 2024

Ознака : кожата

Здрави навики

Ве нервираат стриите на кожата: Еве како да ги направите помалку видливи

Еспресо
За жал, факт е дека стриите нема да исчезнат, но можеме сосема ефикасно да ги направиме што помалку видливи, па дури и невидливи, односно изедначени...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Поради бојата на кожата поранешната „Спајсица“ ја исфрлиле од луксузен бутик

Еспресо
Англиската пејачка Мелани Браун, позната како Мел Би (45) и членка на поранешната најпопуларна британска женска поп група под називот „Spice Girls“ проговори за своето...
Здрави навики

Како да спречите стареење на кожата на вратот? Едноставно е…

Еспресо
Истите жени кои месечно трошат илјадници на производи за нега на лицето и шминката која на нив ќе ги прикрие мааните, често забораваат дека годините...
Здрави навики

Се туширате со врела вода? Откако ќе го прочитате ова веднаш ќе престанете!

Igor
Ништо не може да ја замени врелата купка кога надвор е ладно, но доколу толку многу сакате да си угодите, би требало да обрнете внимание...
ЛајфстајлСцена

ОТКРИЕНА СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА: Прва фотографија од дадилката на Арчи (ФОТО)

Igor
Кралскиот пар е на турнеја во Африка а со нив е и малиот четиримесечен син Арчи. Со нив нормално патува и цела екипа, односно персонал...
Секојдневие

Жените полудеа по неа – Гел маска за порцелански тен на кожата на вашето лице

Igor
Ќе се ослободите од пигментациските дамки, а вашата кожа ќе добие нежна, порцеланска нијанса… Убавата, светла и блескава кожа е сон за секоја жена. Но,...
Секојдневие

4 здравствени проблеми кои се покажуваат на кожата на вашето лице

Igor
Врз основа на изгледот на кожата можеме лесно да заклучиме што не е во ред со нашето здравје, жолтеникавата или премногу бледата кожа, осипот, мозолчињата...
Секојдневие

Зошто секој ден треба да го чистите лицето со јаболков оцет?

Igor
Тајната е во алфа-хидроксилната киселина, која ги отстранува мртвите клетки, ја обновува и хидрира кожата… Многумина знаат дека јаболковиот оцет има позитивен ефект и врз...
Секојдневие

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маската од овие две состојки прави чуда за кожата!

Igor
Направете сами целосно природна маска за лице која веднаш ќе ја смири вашата кожа… Ако тенот ви е неизедначен и имате проблем со црвенило на...
Секојдневие

Жолт индиски пилинг од куркума кој ја чисти кожата за само 20 минути

Igor
Овој пилинг од куркума длабински ја чисти кожата на лицето и ги закрепнува оштетените делови… Куркумата во Индија е наречена жолто злато бидејќи таа е...