22.8 C
Скопје
20:08 - 14 јуни, 2024

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маската од овие две состојки прави чуда за кожата!

Направете сами целосно природна маска за лице која веднаш ќе ја смири вашата кожа…

Ако тенот ви е неизедначен и имате проблем со црвенило на кожата, оваа маска е како создадена за вас. Најдоброто нешто е што таа е целосно природна и нема да ви бидат потребни многу пари за неа.

Се што ви треба е една крушка и половина лимон. Оваа маска ќе ви ја врати свежината на лицето и ќе ги смири иритираните подрачја.

Потребно е да ја нанесувате да пати неделно за резултатите да се сигурни.

Поради витамините Е и Б кои помагаат при регенерација на кожата и витаминот Ц и минералот бакар, кои се воедно и силни антиоксиданти, крушката е вистински мелем за кожата бидејќи го забавува нејзиното стареење и длабоко ја хидрира.

Подготовка:

Згмечете ја крушката со вилушка, па преку неа исцедете го лимонот. Добро измешајте ги состојките и нанесете ги на лицето. Оставете ја маската да делува 15 минути и потоа измијте го лицето со млака вода, а потоа нанесете хидратантна крема.
Веднаш ќе ги забележите резултатите.

Слични објави

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

Село Вишни, духовното гнездо на канонизираната светица Спаса Вишенска: Порта низ која минува душата

еспресо

Дали знаете дека е можна операција на рака без употреба на скалпел?

еспресо

Викендов во Вишни и во Охрид: Канонизација на светите Спаса и Спасе Вишенски

еспресо

Ветеринар зборува за три производи кои никогаш не треба да ги давате на вашето куче: Тие се извор на бактерии кои се пренесуваат и на луѓето

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Се вчитува....