Поранешниот ангел на Викторија се уште плени со совршениот изглед (ФОТО)

Летото е создадено за патувања и уживања на морето, а во тоа не одолеа ни некогашниот ангел на Викторија Сикрет, манекенката Алесандра Амброзио.

Една од најубавите жени во светот своето слободно време го користи на заеднички моменти и уживање со својот дечко италијанскиот дизајнер, Николо Одием, со кој е во врска од минатата година.

Оваа прекрасна Бразилка и нејзиниот дечко летото го поминаа на Ибица, Миконос, но и во Италија за што манекенката редовно не известува преку фотографиите на Инстаграм.

Алесандра во моментот престојува во Италија и привлекува внимание каде и да се појави.

Оваа 38 годишна убавица се уште плени со својот изглед, иако е мајка на две деца. Тоа и ни го докажа со сликите од летувањата.

View this post on Instagram

Tye Dye 🌊🧜🏼‍♀️🌊

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

 

Слични објави

Родени шефови – Тие се најупорните и најдоминантните хороскопски знаци!

Igor

Од новиот спот на Северина ќе плачат сите мајки (ВИДЕО)

Igor

Наташа Беквалац тврди дека е мета на хакерски напади! (ФОТО)

Васко Спасоски

ТУНА вистинскa секси ЦРВЕНКАПА, но кој е ВОЛКОТ? (ФОТО)

Igor

Родена е Дасти Спрингфилд, „Rolling stones“ го објавија првиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Гаќички со дијаманти: Погледнете како снима Јелена Карлеуша реклама! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

шест + 3 =

Слични објави

МУЗИЧКИ ВРЕМЕПЛОВ: Погледнете кои настани ја одбележаа музиката низ историјата на денешен ден…

Еспресо

ТАА ГО КРИЕ, А ТОЈ СЕ СОБЛЕКУВА: Момчето на Анастасија остава без зборови

Igor

Гвинет Палтроу позираше целосно гола, некои се згрозија од фотографијата (ФОТО)

Igor

Рај за авантуристите: Ова е најубавиот природен базен на светот! (ФОТО)

Еспресо

Лејди Ди морала да стои и да се фотографира, а Меган од сето тоа ќе биде поштедена

Igor

Што прават ПАРИТЕ И СЛАВАТА? На сликите се ИСТИТЕ ЖЕНИ, со разлика од осум години (ФОТО+ВИДЕО)

Igor