18.8 C
Скопје
21:02 - 15 април, 2024

Ознака : алесандра

ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Кој рече дека се здебелила? Алесандра Амброзио позира на снег во костим за капење

Еспресо
Бразилскиот супермодел, поранешен „ангел“ на Викторија Сикрет Алесандра Амбросио позира во костим за капење и бунда а зад неа, во позадината, се гледаат планините покриени...
БалканСлајдерСцена

Алесандра Амброзио лумпувала на белградски сплав до зори, пиела српска ракија и играла на народна музика

Еспресо
Светски познатата манекенка синоќа во српската престолнина лудо се забавувала со Сека Алексиќ, Анастасија Ражнатовиќ, Нина Сеничар, Сања Папиќ… Бразилската убавица била гостинка на 40-от...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ангелот на кој годините не му можат ништо – Згодната Бразилка повторно го покажа совршеното тело! (ФОТО)

Еспресо
Супермоделот Алесандра Амбросио (38) со новите фотографии докажа дека таа воопшто не е подготвена за пензија! Манекенката и поранешниот ангел на „Викторија сикрет“ го покажа...
Секојдневие

Малку жени би се осмелиле вака облечени да излезат од дома: За стајлингот на манекенката зборува цел свет! (ФОТО)

Еспресо
Ресите и сребрената боја се во тренд, но кога ќе ги искомбинирате како Алесандра Амбросио тогаш тоа се претвора во стајлинг кој ја преминува границата...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Најзгодната „пензионерка“ на планетата: Кога ќе се соблече во бикини го одзема сечие внимание (ФОТО)

Еспресо
Алесандра Амбросио (38) е една од најубавите манекенки на светот, пред две години ги напушти „Ангелите на Викторија Сикрет“ и со тоа автоматски се пензионираше....
ЛајфстајлСцена

Александра Амброзио на одмор со дечкото гордо го покажува своето совршено тело (ФОТО)

Igor
Поранешниот ангел на Викторија Сикрет Алесандра Амброзио се уште плени со својот совршен изглед и покрај фактот дека е на прагот на четириесетата и дека...
ЛајфстајлСцена

Поранешниот ангел на Викторија се уште плени со совршениот изглед (ФОТО)

Igor
Летото е создадено за патувања и уживања на морето, а во тоа не одолеа ни некогашниот ангел на Викторија Сикрет, манекенката Алесандра Амброзио. Една од...
ЛајфстајлСцена

Прекрасната Бразилка ги воодушеви фановите со прекрасното „лиено“ тело (ФОТО)

Igor
Светскиот топ модел и познатата бразилска убавица Алесандра Амброзио жешките денови ги поминува во Грција, а своите фанови ги израдува со нови слики на Инстаграм....