19.8 C
Скопје
07:14 - 24 септември, 2023

Прекрасната Бразилка ги воодушеви фановите со прекрасното „лиено“ тело (ФОТО)

Светскиот топ модел и познатата бразилска убавица Алесандра Амброзио жешките денови ги поминува во Грција, а своите фанови ги израдува со нови слики на Инстаграм.

Таа на оваа социјална мрежа сподели неверојатни глетки од прекрасниот остров Санторини.

View this post on Instagram

Morning sun ??☀️?

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Оваа убавица често летува на егзотични дестинации, од каде секогаш не радува со жешки фотографии.

Така беше и сега. Манекенката на својот профил на Инстаграм објави прекрасни фотографии од овој магичен остров и ги воодушеви фановите со своето совршено „лиено“ тело.

View this post on Instagram

☀️? ☀️

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Инаку, љубовниот живот на оваа убавица подеднакво ја интересира јавноста, покрај информациите за тоа каде e и што прави.

 

View this post on Instagram

 

I’ll find you in the morning sun … ☀️

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Имено, по десет години врска со милионерот Џејми Мазиро, поранешниот модел на куќата „Victoria’s Secret“ утехата ја пронајде во италијанскиот модел и дизајнер.

 

View this post on Instagram

 

Sun-Tan-Rini ☀️

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Бидејќи Алесандра од јавноста долго криеше дека се разведува, во март минатата година се одлучи да ја обелодени таа информација, а набрзо после тоа, во животот на Алесандра влезе Николо Оди.

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Еспресо

(Видео) Софија Вергара е брилијантна во улогата на Гризелда Бланко, немилосрдната шверцерка на дрога, погледнете го тизерот

еспресо
Се вчитува....