23.8 C
Скопје
19:54 - 14 јуни, 2024

Ознака : маската

Секојдневие

Летна маска за лице – Пробајте ја маската од сливи, евтина а максимално делотворна

Igor
На кожата во текот на летниот период и е потребна ревитализација, бидејќи сонцето ја суши, а кремите за сончање ја прават поподложна на акни. Наместо...
Секојдневие

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маската од овие две состојки прави чуда за кожата!

Igor
Направете сами целосно природна маска за лице која веднаш ќе ја смири вашата кожа… Ако тенот ви е неизедначен и имате проблем со црвенило на...