Tag : прави

Живот

Што прави светот во изолација? 19 интересни фотки и видеа кои многу ќе ве насмеат! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Поради пандемијата на коронавирусот многу луѓе во светот се во домашен карантин, а изолацијата во четири ѕида сама по себе носи уникатни моменти. На некои...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Згодниот инфлуенсер се тестираше за корона, а додека ги чека резултатите покажа што прави во карантин (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Згодниот бразилски инфлуенсер Еразмо Вијана не паничи и има ведар дух, иако само што се тестираше за коронавирус… Светот во моментот се бори со коронавирусот,...
Инспирација и совети

Еве што му прави сапунот на вирусот – По ова видео сигурни сме дека ќе ги миете рацете повеќе од било кога! (ВИДЕО)

Еспресо
Една учителка од Австралија на најдобар можен начин им ја објаснила на децата важноста од миењето на рацете и тоа со доста оригинален пример. Имено,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Навикната да позира како од мајка родена – За тоа што го прави ќерката на познатиот музичар малкумина имаат храброст! (ФОТО)

Еспресо
Актерката е многу смела и има креативни идеи кога станува збор за позирањето… Актерката Зои Кравиц е позната по своите разголени фотографии, но таа е...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Лив Тајлер откри зошто и е непријатно на концертите на нејзиниот татко – „Тој прави работи од кои се срамам!“

Еспресо
Лив Тајлер неодамна гостуваше во шоуто на Џими Кимел и зборуваше за својот живот во Лондон, децата, сопругот, а играше и игра со препознавање на...
Живот

Жирито на Суперталент со неверување гледаше што прави оваа 85-годишна баба со 40 години помлад маж (ВИДЕО)

Еспресо
Во САД неодамна почна емитувањето на втората сезона на посебната верзија на Суперталент, „America’s Got Talent: The Champions“, на која можат да се пријават само...
Лајфстајл Сцена

Сега знаеме зошто така добро изгледа: Еве што прави Синди Крафорд (ВИДЕО)

Igor
Позатата манекенка 53-годишната Синди Крафорд витката фигура ја одржува уште од раните деведесети и затоа сега без срам ги објавува фотографиите со совршено стегнатото тело...
Лајфстајл

Останете сингл се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Igor
Навистина е многу тешко е да се најде чиста, длабока, искрена и вечна љубов. На девојките кои се сингл подолг период им се чини незамисливо...
Лајфстајл Филм и ТВ

Џејсон Момоа го нападнаа поради тоа што и го прави на мечката: „Тоа е злоставување“ (ВИДЕО)

Igor
Џејсон Момоа, легендарниот Кал Дрого од Игра на тронови, на Инстаграм објави видео на кое се најде очи во очи со огромната мечка тешка 400...
Лајфстајл

Редовниот секс ве прави посреќни, помлади, но и попаметни!

Igor
Веројатно сте слушнале за позитивните ефекти од редовниот секс за вашето здравје, како зајакнување на имунoлошкиот систем, намалување на крвниот притисок и согорувањето калории. Но,...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian