22.8 C
Скопје
20:11 - 14 јуни, 2024

Ознака : карантин

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Кинеските власти ги олабавија ограничувањата против ковид во неколку градови поради протестите

Еспресо
Кинеските власти ублажија дел од ограничувањата против ковид во Пекинг и Гуангжу, откако се одржаа големи протести во поголемите кинески градови против строгите мерки за...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

По првиот случај на ковид: „Максимална вонредна состојба“ по наредба на Ким во Северна Кореја

Еспресо
По првиот случај Ковид-19, Северна Кореја комплетно се „заклучува“ по наредба на Ким: „Максимална вонредна состојба“. Врховниот лидер на азиската држава одлучи да усвои национални...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

СТРОГ КАРАНТИН ВО ШАНГАЈ: Очајни луѓе, без храна, врескаат од прозорците, бројни самоубиства!

Еспресо
Строгите ограничувања поради коронавирусот го оптоваруваат населението. Американскиот Стејт департмент нареди сиот „несуштински“ персонал да го напушти градот Шангај.  Врисоците од облакодерите во Шангај најавуваат...
Секојдневие

Авторката на „Хари Потер“ сподели нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Еспресо
Џ.К. Роулинг ги изненади обожавателите со објавата за нова книга за деца, која од вчера веќе се објавува во делови на нејзината веб-страница и е...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

„Прв состанок“: Синди Крафорд објави слика стара 26 години на која е со сегашниот сопруг (ФОТО)

Еспресо
Некогашниот топ модел, Синди Крафорд (54), на Инстаграм објави фотографија од 1994 година, на која се наоѓа со својот денешен сопруг Ранде Гербер (57). Тие...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Позира од карантин: Катарина Ивановска само по градник и тесни фармерки! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од нашите најпознати манекенки, Катарина Ивановска ниту во карантинските денови не ги заборава своите обожаватели на социјалните мрежи.  Таа вчера ги изненади со фотографија...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ѓоковиќ откри голем план – Еве каде ќе се пресели заедно со семејството!

Еспресо
Новак Ѓоковиќ во текот на пандемијата на коронавирусот привремено е сместен во Марбела-Шпанија, а оттаму даде и едно многу интересно интервју. Шпанската радио станица „Кадена...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Во овие тмурни моменти сите сме еднакви: Како изгледаат познатите убавици во деновите на изолација (ФОТО)

Еспресо
Иако се навикнавме да ги гледаме на гламурозни настани, на црвениот тепих или на насловните страници на списанијата, познатите убавици покажаа дека во овие тмурни...
Секојдневие

Работи што мора дијабетичарите да ги прават за време на пандемијата

Еспресо
Шеќерната болест значи група на метаболички нарушувања чија основна карактеристика е хипергликемијата, односно зголемено ниво на гликоза/шеќер во крвта. Во лекувањето на дијабетесот, особено место...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Северина и во карантин може да одржи концерт: Погледнете што се случуваше во куќата на нејзиниот свекор Кеба! (ВИДЕО)

Еспресо
Северина дефинитивно не може да мирува за време на самоизолацијата во куќата на свекорот Драган Којиќ – Кеба, каде што престојува заедно со сопругот Игор...