6.8 C
Скопје
02:12 - 21 април, 2024

Ознака : дома

БалканЛајфстајлСлајдерСтилСцена

(Фото) Солен моден изглед на Јелена Карлеуша за „по дома“: Вака изгледаат папучки од 1.500 евра

Еспресо
Познато е дека Јелена Карлеуша води сметка за секој детал кога е во прашање нејзиниот стајлинг и дека за секој сценски настап и јавно појавување...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

(ВИДЕО) ВЕ ПОЗДРАВИ АЦА ЛУКАС: Се вратил дома, во одлична состојба е

Еспресо
Дека српскиот пејач, инаку љубимец на бројната публика во Македонија, е во одлична состојба потврдува новото видео на коe пејачот тукушто вели „Драги мои, дома...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) НОНЕ СЕ ВРАТИ ВО РОДНИОТ КРАЈ: Велешанката објави фотографија како пие кафе покрај езерото „Младост”

М.Р.
Велешанката Ноне Неделковска која македонската јавност ја запозна преку натпреварот за музички таленти „Идол“ веќе долги години не се занимава со музика бидејќи ужива во...
ЗдравјеИстражувањаСлајдер

ИМАТЕ КОВИД? Еве кога да останете дома, а кога да отидете во болница

Еспресо
Не секој кој е позитивен на Ковид-19 мора да бара лекарска помош. Младите, инаку здрави луѓе без коморбидитети кои имаат благи симптоми можат да закрепнат...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Д-Р СВИФТ ОД КЛИНИКА „МАЈО“ ИМА ВАЖНИ СОВЕТИ ЗА БОРБА СО ОМИКРОН И КОРОНА: Само при овие симптоми побарајте лекарска помош, инаку останете дома и лечете се сами со овој едноставен рецепт!

Еспресо
Д-р Мелани Свифт од познатата американска Клиника Мајо даде неколку корисни совети за закрепнување од коронавирус дома, кои вреди да се споменат со оглед на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) НОВОГОДИШНА АТМОСФЕРА ВО ПАСТЕЛНИ НИЈАНСИ: Ѕирнете како е украсен домот на Мелита

Еспресо
Поранешната телевизиска водителка Мелита не штеди на доза гламур во домот, особено за време на празничната сезона. Годинава, за празниците, таа одбра сина, пастелна нијанса...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

КАКО ПОПАМЕТНО ДА ТРОШИТЕ СТРУЈА: Трикчиња што ќе ви ги сочуваат парите

Еспресо
Доколку се греете на струја, тогаш сосема сигурно е дека секоја зима ќе ја „мразите“ поради огромните сметки. Секако, главната причина е греењето. (РЕЦЕПТ) ХРИСТОВ...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЖИВЕЕТЕ ВО СТАН ОД 40м2? Дуплирајте го комфорот со советите на еден њујоршки архитект

М.Р.
По официјалната дозвола за изградба на станови помали од 37 квадратни метри во Њујорк, американците го прифатиле фактот дека таквиот простор за живеење може да...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЕ ПРЕПРАВАЛ ДЕКА РАБОТИ: Советник си се јавувал сам на себеси за да изгледа „зафатен“

И. Т.
За да ги избегне секојдневните работни обврски, оставајќи впечаток дека е многу зафатен, шведски даночен советник си се јавувал од неговиот службен телефон на неговиот...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) Бритни Спирс ги гушка своите кучиња по скандалот со домаќинката

Еспресо
Бритни Спирс конечно успеа повторно да ги прегрне своите кучиња. Тие беа одземени од неа пред две недели, во тешка состојба, и беа итно пренесени...