11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Ознака : онлајн

Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Онлајн средби: Најдобри сајтови за запознавање и дружење за луѓе над 50 години

Слободен печат
Според новото истражување, во еден случај од три, Интернет-средбите завршуваат со средба во „живо“ и со сексуални односи, додека во еден случај од седум, „дигиталната...
Секојдневие

Авторката на „Хари Потер“ сподели нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Еспресо
Џ.К. Роулинг ги изненади обожавателите со објавата за нова книга за деца, која од вчера веќе се објавува во делови на нејзината веб-страница и е...
Дестинации и Дегустации

Готвачот Џејми Оливер прави емисија додека е во карантин! (ФОТО)

Еспресо
Омилениот кувар на многумина, Џејми Оливер, ги запраша своите пријатели на Фејсбук што би можел да направи за нив, бидејќи и Британците минатата недела се...
Ви Препорачуваме

Бикини кои се радост за машките очи: „Голите бикини“ ќе ги носат сите жени, а ќе се воодушеват и Македонките! (ФОТО)

Васко Спасоски
„Голи бикини“ веќе неколку сезони доминираат во светот на модниот дизајн, а сега се најавни како главен тренд кој ќе доминира цело лето. Модни портали...
Uncategorized

Вработете се кај кралицата: 33 дена годишен одмор, бесплатно сместување и плата која сите би ја посакале

Слободен печат
Британското кралско семејство распиша конкурс за уредник на социјалните мрежи, чија примарна задача ќе биде да се грижи за онлајн имиџот на кралицата Елизабета. Имено,...