7.8 C
Скопје
20:51 - 20 февруари, 2024

Ознака : банка

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Услугите на Халкбанк достапни преку 327 активни поштенски единици

Еспресо
Денеска е речиси невозможно да се замисли животот без банките. Сите ние користиме широк спектар на банкарски услуги и производи – плаќања, штедење, финансирање на тековната потрошувачка,...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

Замисли желба, штеди и исполни ја со Новогодишниот Промо депозит на Халкбанк

Еспресо
Секој од нас има соништа и желби. Можеби посакувате поголем дом, одмор во некоја егзотична земја или луксузен автомобил. Можеби сакате да можете да го...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Олигархот Олег Тинков се откажа од руското државјанство: „Во Русија сè е с*ање и заглавено во непотизам и сервилност“

Еспресо
Поранешниот сопственик на Tinkoff Bank, Олег Тинков, се откажа од руско државјанство. Пролетта, бизнисменот остро ја критикуваше руската инвазија на Украина, по што беше принуден...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Што се крие позади актуелноста на зборот „штедење“?

Еспресо
Кога станува збор за финансии и финансиска состојба, што е првото нешто што ви паѓа на памет? Што е тоа што ви овозможува да се...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Промотивно, стабилно и сигурно штедење со каматни стапки до 2,7%

Ј.К.Д
Халкбанк и овој октомври, во светскиот месец на штедење, со веќе познатиот производ ПРОМО депозит на штедачите им нуди одлични услови за орочување на своите...
ЛајфстајлСекојдневие

Време за штедење

Еспресо
Оваа година во фокус е кревање на свеста за важноста на штедењето. И тоа штедење во секоја форма, на сите важни ресурси потребни за нашето...
ЛајфстајлСекојдневие

Која банка нуди најдобри услови за приматели на плата?

Еспресо
Со првото вработување основно нешто што треба да направите, доколку веќе немате, е да отворите трансакциска сметка во банка бидејќи преку неа во иднина ќе...
СекојдневиеСлајдер

На кои критериуми треба да обрнете внимание пред да изберете ваша банка

Еспресо
Управувањето со личните финансии започнува со избор на банка каде што корисникот ќе отвори трансакциска сметка. При избор на матичната банка, онаа преку која ќе...
Секојдневие

Зошто треба да вложувате во енергетски ефикасни производи и проекти

Еспресо
Во време кога сме сведоци на постојан раст на цената на енергијата, станува сосема јасно дека примената на мерки на енергетска ефикасност е најевтиниот и...
ЛајфстајлСекојдневие

Нов промотивен депозит на Халкбанк со атрактивна каматна стапка од 2%

Еспресо
Ова лето е добра прилика да се започне да се штеди. Во Халкбанк тоа може да го направите по навистина промотивна и висока каматна стапка од...