Tag : гардероба

Балкан Слајдер Сцена

Ја обвинија дека носи „фејк“ фустан, таа приложи доказ дека е оргинал!

Васко Спасоски
Популарната пејачка Јелена Карлеуша никогаш не остава никого рамнодушен со своите стајлинзи, а деновиве се крена голема прашина околу еден стајлинг. Овој пат, таа се...
Инспирација и совети

Со овие мали трикови вашата гардероба секогаш ќе биде свежа и миризлива

Еспресо
Сите ние го сакаме мирисот на свежо испраната облека, но за жал, тој не трае долго. Доволно е само облеката да стои малку подолго во...
Инспирација и совети

Најактуелниот тренд од 90-те се враќа во мода и ги освојува срцата на сите! (ФОТО)

Еспресо
За време на 90-те години од минатиот век, овој принт можеше да се види на секој чекор, а судејќи според сите работи, така ќе биде...
Живот

6 најдобри стајлинзи: Носете кожни пантолони како трендсетерките! (ФОТО)

Igor
Кога есента ќе затропа на вратата јасно е дека е време за кожната гардероба. Јакните од овој материјал веќе со години се задолжително парче во...
Лајфстајл Сцена

Меланија Трамп засенета од својата 74-годишна мајка (ФОТО)

Igor
Првата дама на САД, Меланија Трамп со семејството по одморот се врати во Белата куќа. Таа дојде во друштво на сопругот, синот, но и родителите...
Живот

Ѕирнете во плакарот на најпознатата ријалити мајка во светот (ВИДЕО)

Igor
Не е тајна дека сите членки на познатото реалити семејство Кардашијан-Џенер уживаат во богатство кое, пред се, го создадоа благодарение на реалити програмата „Keeping Up...
Лајфстајл Сцена

Како ви се допаѓа Марија Шерифовиќ во цветен фустан? (ФОТО)

Igor
Марија Шерифовиќ речиси никогаш не облекува фустани и сукњи, па токму затоа ја изненади публиката со своето најново издание! Пејачката облекла фустан со цветен дезен,...
Лајфстајл Сцена

Карлеуша за четири години потрошила милионска сума на гардероба

Igor
Јелена Карлеуша на секое снимање на „Ѕвездите на Гранд“ се појавува во оригинални модни комбинации, а сега откри колку истите ја чинеле. „Откако сум во...
Лајфстајл Сцена

Ќерката на Цеца без грам шминка, скапа гардероба и гламур направи НЕСЕКОЈДНЕВНО ВИДЕО!

Igor
Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца ги поздрави своите фанови и сите оние кои ја следат на Инстаграм. Ќерката на Цеца Ражнатовиќ речиси секогаш...
Uncategorized

Трикови со чија помош вашата гардероба секогаш ќе биде свежа и миризлива

Igor
Сите ние го сакаме мирисот на свежо испраната облека, но за жал, тој не трае долго. Доволно е само облеката да стои малку подолго во...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian