4.8 C
Скопје
07:34 - 27 февруари, 2024

Астрономска сума: Александра Пријовиќ потроши цело богатство на гардероба за концертите

Александра Пријовиќ, според пресметките, за вкупно три концерти во белградска „Штарк Арена“ ќе заработи речиси еден милион евра, но очигледно веќе многу потрошила за самата организација, но и за својот изглед.

Сите останаа шокирани кога видоа дека само нејзиното црно сако од познат светски бренд чини 17.500 долари. Александра на изминатите два концерти сменила три тоалети, а на самиот почеток на двата спектакла носела долги фустани чии креации не се познати, но и нивната цена, пренесува српски Курир.

Сепак, секој следен пат кога се пресоблекуваше, носеше скапа гардероба од Александар Меквин.

Така, се проценува дека белиот костум што го носела на првата вечер чинел вкупно 4.100 евра, додека кожениот фустан што го носела истата вечер е исто така многу скап, а цената на самата веб-страница е 6.660 евра.

Александра на втората вечер од концертот во Белград повторно блесна во скапи парчиња, а само за црното сако со сребрен накит платила вртоглави 16.500 евра, колку што пишува на веб-страниците за шопинг.

Таа иста вечер облекла и црвен кожен комплет, топ и здолниште кои вкупно ги платила нешто повеќе од 7.000 евра, а со оваа комбинација имала и црни чизми од истиот бренд, кои чинат „безначајни“ 1.700 евра.

Кога се ќе се собере, доаѓаме до заклучок дека Пријовиќ најверојатно потрошил повеќе од 50.000 евра за гардероба за два концерта.

 

Слични објави

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо
Се вчитува....