5.8 C
Скопје
19:17 - 6 декември, 2023

(Видео) Њујорк не памети вакви поплави дури од далечната 1948 година, прогласена е вонредна состојба

Поплави го погодија Њујорк, каде е прогласена вонредна состојба.

Поради изливите на реките, предупредувања за опасност од поплави има во Конектикат, Њу Џерси и јужен Њујорк.

Гувернерката Кети Хочул прогласи вонредна состојба и по долината Хадсон како најтешко погодени од поплавите.

Возилата кои се затекнале на улиците за време на бурата останале „заглавени“. Поплавени се и неколку метро станици, училишта и подруми од згради. Поради изливите на реките, предупредувања за опасност од поплави има во неколку соседни држави.

Тоа се рекордни врнежи од дожд какви не се забележани уште од 1948 година.

 

 

Слични објави

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо

Дарко Димитров: Нашата држава се оддалечи од креативните луѓе, ѕвезди се политичарите

Јасмина Кантарџиева Димков

Миша Гроф и Николина Пишек повторно се „закачија“: Ќе ѝ дадам сè само ако полудам

Еспресо
Се вчитува....