8.8 C
Скопје
08:17 - 27 февруари, 2024

И Трамп ја коментира љубовната романса на најпознатата двојка на светот, не верува дека Тревис и Тејлор Свифт ќе останат заедно

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во интервју за американските медиуми се осврна и на наводната врска меѓу играчот на НФЛ и поп-ѕвездата Тејлор Свифт.

Тој во интервјуто за Daily Calle ѝ посака сѐ најдобро на познатата двојка, но и шпекулираше дали нивната романса ќе потрае:

„Им посакувам сѐ најдобро на двајцата. Се надевам дека ќе уживаат во животот, можеби заедно, можеби не – најверојатно не.“

Неговите коментари за пејачката доаѓаат години, откако таа во неколку наврати јавно го осуди.

Во мај 2020 година, таа зборуваше против Трамп откако тој се закани дека ќе изврши насилство на протестот во Минеаполис, кој беше започнат како одговор на смртта на Џорџ Флојд.

„Откако го разгорувате пламенот на белата надмоќ и расизмот за време на вашето претседателство, имате нерви да глумите морална супериорност пред да се заканувате со насилство?“ напиша таа на X (поранешен Твитер).

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....