Tag : дезен

Инспирација и совети

Уште еден моден погодок на Џенифер Лопез – Популарниот кариран дезен се носи токму вака! (ФОТО)

Еспресо
Вака изгледа стајлингот кој зрачи со елеганција и гламур… Пепито и карираниот дезен, како и елегантните комбинации се моментално многу актуелни во модниот свет. Дизајнерите...
Инспирација и совети

Најактуелниот тренд од 90-те се враќа во мода и ги освојува срцата на сите! (ФОТО)

Еспресо
За време на 90-те години од минатиот век, овој принт можеше да се види на секој чекор, а судејќи според сите работи, така ќе биде...