24.8 C
Скопје
12:20 - 25 мај, 2024

Ознака : летна

Секојдневие

Неутрални нијанси на облека за топлите летни денови

Теодора Циклевска
Оваа модна сезона предвидува неутрални бои. Сите нијанси на беж се вистински хит. Дизајнерите и модните куќи ги презентираа трендовите за летната сезона пред извесен...
Секојдневие

Летна маска за лице – Пробајте ја маската од сливи, евтина а максимално делотворна

Igor
На кожата во текот на летниот период и е потребна ревитализација, бидејќи сонцето ја суши, а кремите за сончање ја прават поподложна на акни. Наместо...
Секојдневие

Летна комбинација за десетка: Џенифер Анистон не знае да погреши (ФОТО)

Igor
Џенифер Анистон е уловена на улиците во Лос Анџелес во опуштено летно издание додека шетала низ бутиците. Холивудската актерка облекла едноставен бел памучен комбинизон со...
Дестинации и Дегустации

Нов омилен рецепт: Летна пица полна со здрав зеленчук! (РЕЦЕПТ)

Igor
Кој би сакал да се откаже од пицата? Потребни состојки: (За 4 лица) 1 тесто за пица, домашно или купечко (25×40 см) 3 домати 2...