Ознака : пилинг

Здрави навики

Освежена кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Еспресо
Овој пилинг од куркума длабински ја чисти кожата на лицето и ги закрепнува оштетените делови… Куркумата во Индија е наречена жолто злато бидејќи таа е...
Здрави навики

Длабински чиста кожа: Домашен пилинг од кокосово масло и сода бикарбона кој прави чуда!

Еспресо
Кокосовото масло е едно од најкористените природни масла кои можете да ги користите, а сода бикарбоната е силен пилинг за лицето, па така заедно се...
Здрави навики

Совршен есенски пилинг на лице од костени

Igor
Една од најпознатите есенско-зимски намирници, костенот, е одличен за пилинг. Познати се хранливите вредности и лековитите својства на костенот. Плодовите на костенот се извондредно хранливи...
Здрави навики

Како правилно да го негувате лицето во есенските денови?

Igor
Времето и климата почнаа да се менуваат, а вие веќе треба да ја адаптирате грижата и негата за себе на новото годишно време. Факт е...
Здрави навики

ЧУДЕСНИТЕ НАНЕ И МЕНТА: Топ 3 причини зошто да ги користите

Igor
Нането и неговите варијанти што може да се најдат во природата не се користат само во кујната, туку и во козметички и здравствени цели. Ментата,...
Секојдневие

3 брзи и ефикасни рецепти за мазна кожа без целулит

Igor
Пилинзите кои се состојат од абразивни состојки како морска сол, кафеав шеќер и кафе се најдобрите пријатели вашето тело. Пилинзите од абразивни состојќи се идеални...
Секојдневие

Сакате младешка и негувна кожа? Направете го овој солен пилинг за лице и тело!

Igor
Летото е период кога најголем дел од кожата ни е изложен на сончеви зраци, поради што треба да посветиме особено внимание на нејзиното негување. Благодарение...
Секојдневие

Само бидете упорни: Домашен пилинг од кафе кој гарантирано го елиминира целулитот!

Igor
Да, целулит имаат и најдобрите од нас, и да, ниту моделите не се имуни. Но, ние имаме неколку супер трикови кои ќе ви помогнат да...
Здрави навики

Пилинг за тело од состојки кои сите ги имаме дома

Igor
Веќе знаете дека маслиновото масло е одлично за здравјето, но тоа исто така е и супер сојузник и во секојдневната нега. Маслиновото масло е богато...
Секојдневие

Пилинг кој ефикасно го елиминира целулитот – Пробајте го веднаш!

Igor
Во пресрет на летото, веројатно веќе почнавте да размислувате каде ќе го поминете годишниот одмор, а со тоа и да го подготвувате телото за на...