26.8 C
Скопје
13:36 - 14 април, 2024

Ознака : сакате

Секојдневие

Сакате да изгледате софистицирано по 50-та? Облечете се како Меланија Трамп – Точките секогаш се во мода! (ФОТО)

Еспресо
Претседателот на Америка, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија денес го посетија споменикот посветен на војната во Кореја во Вашингтон. Контроверзниот политичар и поранешната манекенка...
Лајфстајл

Сакате некого? Потсетувајте го на тоа секој ден!

Еспресо
Не треба да ги чувате комплиментите за кога ќе бидете лудо вљубени. Дури и на почетокот на врската, важно е да му кажете на партнерот...
Дестинации и Дегустации

Идеални кога сакате брз оброк: Брзи и сочни пица мафини

Еспресо
Сакате да подготвите нешто брзо и вкусно, а немате идеја? Ние имаме еден сосема обичен рецепт за домашни пица мафини, кој откако ќе го пробате,...
Секојдневие

Сакате луксузни дрвени боички? Спремете 900 долари!

Еспресо
Ако постои еден бренд кој ги задоволува уметниците и модно освестената страна на личноста во сите нас, тоа мора да биде „Louis Vuitton“… Со цел...
Дестинации и Дегустации

Најлуксузниот хамбургер пристигна: Доколку сакате да го пробате, потребни ви се само 1600 долари (ФОТО)

Igor
Долго време се зборуваше за најскапиот хамбургер во светот кој чинеше 900 долари и се служеше во Јапонија. И додека сите мислевме дека полуксузно од...
ЛајфстајлСцена

Џенифер ги покажа совршените мускули: Еве како вежба латино дивата (ВИДЕО)

Igor
Познатата пејачка Џенифер Лопез со последната објава на Инстаграм ги воодушеви фановите. Имено, таа поставила фотографија на која позира во кратка маица, па го покажа...
Лајфстајл

Имате НОВА ВРСКА и сакате да пројде подобро од старата? Еве како!

Igor
Нема никаква магична напивка или рецепт кој ќе ве спаси од болката на раскинувањето. Само вашето срце ќе одлучи кога е спремно да продолжи понатака,...
Секојдневие

Повторно на тронот: Сукња број 1 за наредната сезона (ФОТО)

Igor
Модниот свет со многу измешани емоции размислува за плисираната сукња. Овој модел долго време беше надвор од радарот и се сметаше за застарен. Но сега...
Секојдневие

Сакате да се ослободите од вишокот на рацете – Правете ги овие вежби секој ден (ВИДЕО)

Igor
Вишокот, наталожени масти на рацете знае да изгледа многу неубаво, всушност остава слика за опуштеност на телото и претставува ноќна мора за многу жени. Меѓутоа...
Секојдневие

Сакате да ја промените бојата на косата: Овие 5 нијанси ќе бидат апсолутен хит оваа есен! (ФОТО)

Igor
Доколку ги прашате фризерите еднобојната коса е надвор од тренд многу одамна, а на сцена стапуваат овие 5 одлични нијанси. Со промената на годишното време...