33.8 C
Скопје
16:22 - 24 јуни, 2024

Сакате да изгледате софистицирано по 50-та? Облечете се како Меланија Трамп – Точките секогаш се во мода! (ФОТО)

Претседателот на Америка, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија денес го посетија споменикот посветен на војната во Кореја во Вашингтон.

Контроверзниот политичар и поранешната манекенка со потекло од Словенија, Меланија Трамп, денес во Вашингтон го посетија споменикот на починатите војници во Корејската војна. Денес навршија 70 години од завршувањето на војната во Кореја.

Претседателот на Америка и првата дама стоеа мирно покрај споменикот и така им одддоа почит на војниците кои го загубиле животот во битката. Тие ги поздравија и ветераните но и сите официјални лица кои се појавија на оваа свечена церемонија.

профимедиа

Првата дама на Америка, Меланија Трамп за оваа прилика облече миди фустан во темно сина боја со бели точки на закопчување во кој таа изгледаше елегантно и префинето, а изгледот го зачини со потпетици во бела боја.

профимедиа

Меланија Трамп има префинет моден вкус кој никогаш не може да остане незабележан, па доколку сакате да изгледате како вистинска дама, копирајте го нејзиниот стил.

Слични објави

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

Село Вишни, духовното гнездо на канонизираната светица Спаса Вишенска: Порта низ која минува душата

еспресо

Дали знаете дека е можна операција на рака без употреба на скалпел?

еспресо

Викендов во Вишни и во Охрид: Канонизација на светите Спаса и Спасе Вишенски

еспресо

Ветеринар зборува за три производи кои никогаш не треба да ги давате на вашето куче: Тие се извор на бактерии кои се пренесуваат и на луѓето

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Се вчитува....