Ознака : љубовта

Лајфстајл

Сакате некого? Потсетувајте го на тоа секој ден!

Еспресо
Не треба да ги чувате комплиментите за кога ќе бидете лудо вљубени. Дури и на почетокот на врската, важно е да му кажете на партнерот...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Берлускони не се откажува од љубовта ниту на 83 години: Има нова девојка, помлада од претходната!

Еспресо
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, познат по сексуалните испади на прочуените „бунга, бунга“ вечери официјално се раздели од партнерката, за да се гледа со жена...
Секојдневие

Ќе им завидувате на љубовта – Куче и маче ќе ви покажат како се сакаат најдобрите пријатели! (ВИДЕО)

Еспресо
Мачките и кучињата веќе подолго време живеат во мир и разбирање, а меѓу нив се раѓаат и вистински пријателства, што претходно беше незамисливо. Кучето и...
Лајфстајл

Се разочаравте во љубовта, бидејќи постојано правите погрешни избори: Проблемот е во вас, еве зошто…

Еспресо
Колку пати сте се разочарале во љубовта, тврдејќи дека од неа ќе се откажете засекогаш, бидејќи постојано „налетувате“ на погрешни лица. Или се емоционално недостапни...
Сцена Хороскоп

Три хороскопски знаци со најлоша среќа во месец ноември

Igor
Од една страна, лошата среќа можете да ја гледате како испуштена можност, неуспех, проблем. Но, можете да ја гледате и како неопходна пречка која ве...
Лајфстајл Сцена

Наташа Беквалац: Љубовта ме натера да го направам тоа (ВИДЕО)

Igor
Наташа Беквалац ќе го одржи првиот голем солистички концерт на 14 февруари во белградската арена Штарк, под називот “SOS za ljubav”, а сега објави тизер...
Лајфстајл

Кавгите не значат КРАЈ на љубовта, туку нејзин ПОЧЕТОК!

Igor
Во врска сте веќе неколку месеци, но никогаш не сте се скарале со партнерот. Одеднаш доаѓате до конфликт и не знаете како да се однесувате....
Лајфстајл Сцена

НЕ СЕ КРИЈАТ ПОВЕЌЕ: Актерките јавно уживаат во љубовта (ФОТО)

Igor
По долгото криење од јавноста, Ешли Бенсон и Кара Делевињ во последните неколку недели конечно започнаа и отворено да ја покажуваат својата љубов во јавноста....
Лајфстајл Сцена

На љубовта и дојде крајот: Синот на Бекам повторно е слободен (ФОТО)

Igor
По бројните кавги во јавноста кои ги имаше со девојката Хана Крос, најстариот син на Бекам, Бруклин одлучи дека на љубовта сепак и дошол крајот....
Сцена Хороскоп

Би ризикувале се за љубовта – 4 хороскопски знаци кои лесно се вљубуваат

Igor
Вљубувањето може да биде навистина застрашувачко искуство бидејќи може да останете повредени. Тоа е одлично за вашето его, но сепак има свои недостатоци. Не треба...