Три хороскопски знаци со најлоша среќа во месец ноември

Од една страна, лошата среќа можете да ја гледате како испуштена можност, неуспех, проблем. Но, можете да ја гледате и како неопходна пречка која ве спречила да направите лош избор. Овој ноември следниве 3 знаци ќе научат дека одбивањето значи заштита. Погледнете кои се знаците кои ќе имаат најлоша среќа во љубовта овој месец.

1. Овен

Никогаш не сте чекале кога станува збор за љубовта. Овој месец сонцето во Шкорпија ќе ги забави нештата за вас. Постојат 2 начина на кои можете да ѝ пријдете на оваа заземјувачка енергија. Можете да ја прифатите и да го искористите овој период за подобро да се разберете пред да започнете романтична врска. Можете и да ѝ се спротивставите и да се упатите веднаш кон она што го сакате. И двата избора ќе бидат стресни. Оваа анксиозност најверојатно ќе трае до третата недела на ноември. Сепак, можете да ја искористите во ваша корист ако на проблемите гледате како шанса наместо затвор.

2. Близнаци

Добро ќе биде да одвоите малку време за вас овој месец. Но, имате и многу можности да ги потиснете чувствата преку активности. Копањето длабоко во вашите емоции може да направи да се чувствувате како да немате контрола над ситуациите околу вас. Можете да се почувствувате заробено во вашата глава. Обидете се да му одолеете на искушението. Размислете што е она што навистина го сакате.

3. Лав

За одново да се изградите потребно е да направите промени. Ова не значи дека овој период нема да биде тежок. Сепак имајте на ум дека и светот многу пати бил уништуван и се регенерирал. Размислете кои се нештата што ве кочат? Што треба да отстраните од вашиот живот? Ако е потребно да изгубите нешто за да го научите ова, помирете се со тоа. За да стигнете до врвот потребно е да се ослободите од малите пречки.

Слични објави

Ќе ве полазат морници од емоција: Мајка и син од Австралија ја пеат „Мајко“ на Лозано! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Брајан Адамс го шокираше светот : Поради алчните гадови кои јадат лилјаци сè е на чеќање

Еспресо

Васил Гарванлиев ја претстави Mакедонија на евровизискиот настан „Europe Shine a Light“: Вечерва сите сме победници!

Еспресо

Детскиот хор од Чикаго со емотивно видео му посакаа среќа на Васил на Евровизија!

Васко Спасоски

Шарлиз Терон во вамп издание: Во црно од глава до пети (ФОТО)

Igor

4 хороскопски знаци кои најмногу ги изневеруваат партнерите

Еспресо

Остави Коментар

3 + 5 =

Слични објави

Бред Пит и Џенифер Анистон планираат венчавка во Мексико!

Еспресо

Аца Лукас откри ПЕКОЛЕН ПЛАН: Бившата жена го сака богатството на ЛЕПА БРЕНА И БОБА

Igor

ПРАВИТЕ ЛИ НЕКОИ ОД НИВ? Грешки кои ги правиме при отстранување шминка

Igor

И двајцата прозбореа за разводот! Кристина: „Бев во депресија“! Даниел: „Овој период не е лесен“!

Igor

Супервкусен колач со вишни и банани

Igor

Меси, Суарез и Марсело во втор план: Нивните сопруги го одвлекоа вниманието на папараците

Еспресо