Ознака : маче

Секојдневие

Необична глетка: Лисица и мачка си играат среде улица! (ВИДЕО)

Еспресо
Иако интернетот е преполн со приказни за необични пријателства помеѓу животните, ние луѓето редовно им се чудиме на ваквите глетки. Во светот на животните постојат...
Секојдневие

Ќе им завидувате на љубовта – Куче и маче ќе ви покажат како се сакаат најдобрите пријатели! (ВИДЕО)

Еспресо
Мачките и кучињата веќе подолго време живеат во мир и разбирање, а меѓу нив се раѓаат и вистински пријателства, што претходно беше незамисливо. Кучето и...
Лајфстајл Сцена

Лила Филиповска го покажа мачето (ФОТО)

Igor
Познатата водителка Лила Филиповска од неодамна има ново домашно милениче, а станува збор за мачорот по име Рангар. Водителката веднаш се пофали на социјалните мрежи,...