24.8 C
Скопје
17:28 - 25 јуни, 2024

Ознака : косата

Секојдневие

Модни додатоци во косата за ова лето – Сигурни сме дека барем еден ќе ве освои (ФОТО)

Еспресо
Доколку сакате кул модни додатоци кои веднаш ќе го променат Вашиот стил, погледнете ги постарите фотографии од 90-тите години. Ретро гумени ленти, панделки, марами и...
Секојдневие

Никогаш не се шишала, ниту се фарбала – Денес нејзината коса е подолга од неа (ФОТО)

Еспресо
Малгорзата Кулчук никогаш не се шишала ниту пак се фарбала, а нејзината природно костенливо-плава коса кога таа стои достигнува до подот. Оваа студентка која живее...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Добро искомбинирани бои и две машнички во косата – Цеца го прифати предизвикот (ФОТО)

Еспресо
Пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ објави на својот Инстаграм профил слика која настанала пред повеќе од четириесет години, кога таа била малечка. Во моментот на социјалните...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Морам сама да ја мијам косата – Сузана Манчиќ во изолација сними видео со кое ја разлути јавноста (ВИДЕО)

Еспресо
Познатата водителка Сузана Манчиќ покажа како изгледа нејзиното секојдневие во текот на вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот. – Што правам? Пеглам! Што...
Здрави навики

Фризерите го открија најдобриот трик за волумен на косата

Еспресо
Потребни ви се само неколку минути од вашето време и еден производ… Иако рутината за миење на косата ни налага најпрвин да користиме шампон, а...
Секојдневие

Актерката ужива да го менува својот изглед! Ќе ве воодушеви новата боја на косата на Мила Кунис! (ФОТО)

Еспресо
Мила Кунис остана доследна на темните тонови на косата, кои според мислењето на многумина најдобро ѝ прилегаат, но сепак на едно случување се појави со...
Здрави навики

Бавно ви расте косата? Ова е решението за Вас!

Еспресо
За многу од нас здравата и долга коса не е само дефиниција за убавина туку и дефиниција за добро здравје. За да ја одржувате вашата...
Секојдневие

Црниот чај е прва помош за безживотната коса

Igor
Се почесто можеме да сретнеме луѓе кои во својата утринска рутина воведуваат чај, бидејќи имаат чувство дека ги враќа во живот. Доколку не сте меѓу...
Секојдневие

Сакате да ја промените бојата на косата: Овие 5 нијанси ќе бидат апсолутен хит оваа есен! (ФОТО)

Igor
Доколку ги прашате фризерите еднобојната коса е надвор од тренд многу одамна, а на сцена стапуваат овие 5 одлични нијанси. Со промената на годишното време...
Секојдневие

Многу ви опаѓа косата? Без грижа, имаме решение!

Igor
Доколку имате проблем со опаѓањето на косата тогаш припремете ја оваа маска која навистина ќе ви помогне. Изматете едно јајце и ставете една лажичка рум...